یکی از روش‌های مناسب برای بازاریابی یک محصول چاپ پوسترهای تبلیغاتی است. اگر شما هم میخواهید از این روش تبلیغاتی برای ارائه محصول خود استفاده کنید؛ مجتمع چاپ روتا آماده ارائه خدمات طراجی و چاپ پوستر است. این شرکت با استفاده از افکت هایی از قبیل رنگ های پنتون و پوشش ها و خدمات مختلف پس از چاپ، ابعاد سفارشی و کاغذهای 100% گلاسه، موفقیت تبلیغاتی شما را تضمین میکند.

انواع پوسترهای تبلیغاتی

طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی یکی از قدیمی‌ترین، پرطرفدارترین و معتبرترین نوع بازاریابی و تبلیغات برای:

 • رویدادهای تبلیغاتی
 • معرفی محصولات
 • مبارزات تبلیغاتی
 • برقراری ارتباط اطلاعات آموزشی

و… است. علت این امر آن است که پوسترهای تبلیغاتی بسیار متنوع هستند و میتوانند هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی مورد استفاده قرار بگیرند. پوسترها میتوانند در هر کجای شهر که بخواهید روی دیوارها و ویترین مغازه ها قرار بگیرند و مشتریان زیادی را به خود جلب کنند.

شرکت روتا با استفاده از طراحی های منحصر به فرد و جذاب آن هم در زمانی کوتاه این امکان را برای شما فراهم کرده است تا از طریق چاپ پوستر به فروش مضاعفی دست یابید. پوسترها در سایزهای مختلف و به دلخواه شما چاپ افست و یا چاپ دیجیتال میشوند.

انتخاب کاغذ برای چاپ پوستر

 • گلاسه مات:  دارای ظاهری صاف، بدون درخشش و انعکاسی کمتر از سایر کاغذها است.
 • گلاسه براق:  دارای یک پوشش درخشان است که رنگ ها را در هنگام چاپ، قوی تر می کند.
 • کاغذ تحریر:  ظاهری مات دارد و از لحاظ کیفیت رنگ به دلیل فرو رفتن مرکب در کاغذ در هنگام چاپ، نسبت به کاغذ گلاسه ی مات و گلاسه ی براق قدرت کمتری دارند.

سلفون و خدمات پس از چاپ

 • سلفون جهت جلوگیری از خیس شدن و کاهش سایش و پارگی طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دو صورت مات و براق موجود است.
 • روکش یووی (UV) تنها جهت براق‌کردن چاپ انجام میگیرد و هیچ گونه کار محافظتی انجام نمیدهد.

چاپ انواع پوستر در سایزهای مختلف

سایز   70*100 ، 50*70 ، 35*50 ، 60*45 ، A3 ، A2

با انواع گرماژهای گلاسه از نازک تا مقوا و انواع کاغذ تحریر

جهت دریافت تعرفه قیمت با ما تماس حاصل فرمایید.

02133971721
02133976679

نمونه کارهای چاپ پوستر

چگونه یک پوستر استاندارد طراحی کنیم؟

برای طراحی پوستری که درخور برند شما باشد و با استانداردهای روز طراحی دنیا مطابقت داشته باشد باید موارد ذیل را رعایت کنید:

1 – ازفونت های استفاده شود که از راه دور خوانده شود:

مهم‌ترین ویژگی یک پوستر که میتواند به راحتی نظر مشتریان را جلب کند این است که اطلاعات کلیدی تبلیغ به راحتی از راه دور قابل خواندن باشد.

طراحی یک پوستر را می توان به 3 بخش اصلی تقسیم کرد:

 1. عناوین اصلی: جزء اصلی طراحی پوستر است که باید دارای بزرگترین سایز فونت در طراحی باشد.
 2. جزئیات: به سوالات “چه زمانی، چه مکانی و چه کسانی” در سطح دوم متن و با سایز فونتی ریزتر از عناوین اصلی پاسخ دهید.
 3. چاپ خوب: یک چاپ خوب و حرفه ای باعث جذب بهتر مشتری می‌شود.

2 – تقویت کنتراست در طراحی پوستر:

شما به عنوان طراح و یا سفارش دهنده یک پوستر سعی دارید تا نگاه بینده را به پوستر جلب کنید. کنتراست بالا بین عناصر می‌تواند به شما در انجام این کار کمک شایانی کند.

3 – اندازه و مکان را در نظر بگیرید:

هر چقدر هم که پوستر زیبا و استانداردی داشته باشید اگر در جای مناسبی آن را نصب نکرده باشید هیچ منفعتی برای فروش محصول شما ندارد. بنابراین بهتر است تا قبل از اقدام به طراحی پوستر، مکان نصب آن را در نظر داشته باشید و متناسب با آن، ابعاد پوستر را تعیین کنید.

این مکان با توجه به محصولی که پوستر قصد معرفی آن را دارد تغییر میکند چرا که هر محصولی باید در مکانی ارائه شود که افرادی که از آن محل عبور میکنند به آن محصول علاقه نشان دهند. مثلا معرفی ابزارآلات مکانیکی در یک آرایشگاه زنانه منطقی به نظر نمیرسد.

4 – از طراحی خود نسخه های دیگر هم درست کنید:

پوستر خود را طوری طراحی کنید که بتوانید از طراحی آن برای کارهای چاپی و تبلیغاتی دیگر مثل پک سی دی، بروشور، طرح روی جلد کاتالوگ ، تبلیغات دیجیتالی و مجازی نیز استفاده کنید.

8 نکته برای طراحی و چاپ پوستر حرفه ای و ایده آل

تقریبا همه ما تا به حال پوستر یا تراکت را برای اهداف گوناگونی طراحی کرده‌ایم. چه برای تبلیغ شخصی باشد و چه مشتری، پوسترها می‌توانند یک روش جالب برای ارائه پیغام‌ها باشند و می‌توان در طراحی آنها از موارد جالبی استفاده کرد.

طراحی پوستر با یک بوم معمولی آغاز می‌شود. ابعاد متداول پوستر، 35 در 50 سانتیمتر است. اندازه پوستر با فرمت بزرگ معمولاً 60 در 45 سانتیمتر و یا 50 در 70 سانتیمتر است. پوسترها می‌توانند به صورت عمودی و یا افقی طراحی شوند، اما بیشتر آنها با جهت‌گیری عمودی طراحی می‌شوند. حال به چند نکته مفید برای بهبود طراحی پوستر شما اشاره میکنیم.

1 – خواندن آن را از فاصله زیاد میسر کنید:

اولویت اول یک پوستر، آگاه ساختن افراد از یک رویداد است. اطلاعات کلیدی باید از فاصله زیاد قابل خواندن باشد تا مردم را به سمت پوستر بکشاند و سلسله مراتب را در متن ايجاد کند.

متن موجود در پوستر تبلیغاتی در سه لایه ی مجزا قرار میگیرد:

الف) تیتر:
اصلی‌ترین و بزرگترین عنصر متن در طراحی پوستر، تیتر آن است که می‌تواند همراه با یک المان هنری به کار رود و یا خود به صورت یک المان هنری باشد. فونتی را انتخاب کنید که خوانا و جذاب بوده و باعث افزایش توجه شود.

ب‌) جزئیات:
در سطح دوم متن به سوالات “چه چیز، چه زمانی و کجا؟” باید پاسخ دهید. فرد برای انجام آنچه پوستر شما از او می‌خواهد، به چه اطلاعاتی نیاز دارد؟ اطلاعات را در این قسمت به گونه‌ای مختصر فراهم کنید.

در مورد اندازه، دو گزینه وجود دارد: 1) اندازه این بخش از متن را حدودا نصف اندازه عنوان اصلی انتخاب کنید و یا 2) به استفاده از اندازه بزرگتر ادامه دهید و از تکنیک دیگری برای ایجاد کنتراست بین عنوان اصلی و جزئیات استفاده کنید.
انتخاب یکی از این دو گزینه اغلب به المان‌ها و اهمیت متن ثانویه بستگی دارد.

ج‌) نوشته های ریز:
عموما در پوسترهایی که تبلیغ یک فیلم را میکنند، هرآنچه که باعث شود فرد تصمیم به تماشای فیلم بگیرد در این قسمت از پوستر مشاهده می‌شود. در واقع این قسمتی از پوستر است که تنها افرادی آن را میخوانند که توسط بخش اول و دوم پوستر به ان جذب شده باشند. بنابراین این بخش را با سایز کوچک بنویسید تا از راه دور قابل خواندن نباشد.

2 – کنتراست را بالا ببرید:

شما تنها به اندازه ی یک نگاه اجمالی فرصت دارید تا توجه فرد را به پوستر جلب کنید. کنتراست بالا بین عناصر می‌تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند. استفاده از پالت رنگ های یکنواخت با درجه بندی کم رنگ را فراموش کنید.
طراحی پوستر فرصت فوق العاده ای برای استفاده از پالت رنگ های جیغ و یا فونت‌هایی است که ممکن است برای پروژه‌های دیگر، احمقانه به نظر برسد.

همچنین به یک رنگ پس زمینه جیغ فکر کنید. در بسیاری موارد طراحان پوستر با یک زمینه سفید شروع می‌کنند. اگر پرینتر شما اجازه می‌دهد، از رنگ‌های برجسته و غلیظ استفاده کنید تا پوستر شما از سایر پوسترها متمایز گردد.

3 – سایز و لوکیشن را در نظر بگیرید:

پوستر شما کجا نصب می‌شود؟ پاسخ این سوال حاوی اطلاعاتی همچون ” اندازه پوستر، وجود درهم ریختگی بصری پیرامون پوستر و این امر است که آیا افرادی که پوسترشما را می‌بینند به راه‌های تماس درج شده در آن اهمیت می‌دهند و یا خیر ” که این اطلاعات در طراحی پوستر، کمک شایانی به شما میکند.

کنتراست بصری نه تنها در درون طرح شما اهمیت دارد، همچنین به عنوان یک فاکتور مهم خارجی نیز قلمداد می شود. به عنوان مثال اگر پوستر شما قرار است برروی یک دیوار سبز نصب شود، ممکن است بخواهید که از طرحی با رنگ متضاد با رنگ دیوار استفاده کنید تا طرح شما در محیط پیرامونش محو نگردد.

4 – یک نسخه کوچکتر درست کنید:

اغلب از پوسترها برای نصب در ابعاد بزرگ استفاده میشود تا افراد زیادی بتوانند آن را ببینند. اما این امر را به خاطر داشته باشید که ” هر فرد باید 20 بار با چیزی مواجه شود تا آن را به خاطر بسپارد” بنابراین بهتر است تا از نسخه های کوچک‌تر پوستر خود نیز استفاده کنید. این نسخه‌ها را میتوانید با روش‌های مختلفی در معرض دید عموم قرار دهید:

 • آن را در فضای مجازی به اشتراک بگذارید.
 • کارت پستال یا کتابچه‌ای با سایز letter از آن بسازید.
 • به ساختن یک صفحه درحال آماده‌سازی “poster-version” برای وب‌سایت خود بیاندیشید.
 • نسخه‌ای از پوستر خود بسازید که بتوان آن را ایمیل کرد.

5 – یک عنصر بصری بزرگ به کار بگیرید:

در هر پوستر نیاز به یک تصویر غالب است که از دور قابل تشخیص باشد. این تصویر یک عامل کلیدی است  لذا باید با دقتی بالا انتخاب شود. هنگام طراحی پوستر، به استفاده از برش‌های کلوز آپ از چهره‌ها و یا عناصر، تصاویر تک آیتمی، یک صحنه معمولی با یک نقطه کانونی واضح و یا یک فن چاپ جدید با میزان فریبندگی بالا فکر کنید. بعد از انتخاب تصویر، در مورد عناصر لایه‌بندی شده دقت کنید. متون و تصاویر باید دارای تضاد کافی باشند تا به طور مستقل قابل مشاهده باشند.

6 – از فضای زیادی استفاده کنید:

وقتی صحبت از طراحی پوستر است، از فاصله اغراق آمیز بین عناصر استفاده کنید. ممکن است در ابتدا برایتان کمی خنده دار به نظر برسد اما وجود فاصله اضافی، تاثیر بصری و خوانش را از فواصل دور به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

در موارد زیر وجود فاصله اضافی در طراحی پوستر می تواند موجب شگفتی گردد:

 • بین حروف مجزا (انفرادی) (فاصله کم می تواند باعث شود حروف در فواصل زیاد تار دیده شوند.)
 • بین خطوط متن
 • پیرامون حاشیه های داخلی زمینه
 • بین تصاویر و عکس ها
 • پیرامون مهم ترین عنصر طرح (می خواهید مردم اول چه چیزی را در پوستر شما ببینند؟)

7 – در طراحی و چاپ پوستر خود راه های تماس را ذکر کنید :

هدف از چاپ پوستر تبلیغاتی، روبرو کردن مردم با یک موضوع خاص است که اغلب شامل دعوت شخص به چیزی از قبیل کنسرت، فیلم و یا سایر رویدادها است. به همین دلیل وجود راه های تماس، عنصری حیاتی در پوستر به شمار می رود. اگر بخواهید راه تماسی برای وب سایت یا برنامه (اپ) خود طراحی کنید، چه می کنید؟ اینجا نیز همان کار را کنید و در طراحی آن، امتیاز ویژه ای اختصاص دهید.

تفاوت پوستر با طراحی وب سایت در این است که فراهم کردن راه تماس به سادگی وب سایت نیست. در وب سایت گزینه sign up  یا email us اقدامات رایجی هستند که در پوستر نمی توانید آنها را به کار ببرید. (فراخوانی برای اقدام، اغلب شامل اطلاعات مربوط به رویداد یا یک راه ارتباطی در طراحی پوستر است. اگر بدانید که از خوانندگان پوستر انتظار می رود پس از خواندن آن چه کاری را انجام دهند، آنگاه می توانید طریقه تماس را طراحی کنید).

(بسیاری از طراحان  به استفاده از کدهای QR علاقمندند که افراد با اسکن آنها اطلاعات مورد نیاز را به دست می آورند. از این ابزار تنها در صورتی استفاده کنید که در بازار، کار شما رایج و محبوب باشد.)

8 – با استفاده از تکنولوژی چاپ ایجاد تمرکز کنید :

طراحی پوستر یکی از موقعیت هایی است که می توانید با تایپوگرافی های زیبا، دیوانه وار عمل کنید. برخی از بهترین پوسترها بدون هیچ گونه عکس یا تصویری و تنها با استفاده از رنگ و نوشته ایجاد شده اند.

همان اصول تایپوگرافی را درنظر بگیرید که می خواهید با هر پروژه دیگری انجام دهید. الان وقت این نیست که از 10 فونت در یک جا استفاده کنید. اما میتوانید بولد کردن، عریض کردن و بزرگ کردن حروف را امتحان کنید.

با این گزینه های تایپ ، لحن پروژه را تنظیم کنید. از فونتی استفاده کنید که حال و هوای مناسب با رویداد را نشان دهد. ممکن است در ابتدا برایتان چالش برانگیز باشد، اما می تواند یک تمرین کاملاً انرژی بخش تلقی گردد.

سوالات رایج در خصوص طراحی و چاپ پوستر

بله؛ به استثنای پوسترهای سوار شده ی ما برروی فوم بورد (که برروی فوم بورد با ضخامت 5 میلیمتر نصب می شود) ، تمامی پوسترها باید با چهارچوب های استاندارد و متناسب طراحی شوند.

ما از چاپ دیجیتال سایز بزرگ و دستگاه چاپ افست استفاده می کنیم. پوستر حاصل تمام رنگی بوده و دارای رنگاهی شارپ جهت نصب برروی دیوار و سطح شهر و امکان مورد نظر می باشد.

بستگی به نوع کاغذی دارد که برای پوستر خود انتخاب می کنید. در اینجا انواع مختلف کاغذهای ما را برای چاپ پوستر به تفکیک مشاهده می کنید:

 • کاغذ گلاسه مات: 200 گرم
 • کاغذ گلاسه مات: 250 گرم
 • کاغذ گلاسه مات: 170 گرم
 • کاغذ گلاسه مات: 150 گرم
 • کاغذ گلاسه مات: 135 گرم
 • کاغذ تحریر: 80 گرم
 • کاغذ تحریر: 70 گرم
 • کاغذ کارتی: 170 گرم

این نوع پوسترها برروی فوم 5 میلیمتری و یا ورق کارتن لمنیت شده  است. بخاطر اینکه فوم و ورق کارتن سبک وزن بوده و دوام بالایی دارد، ما پوستر نصب شده را برای رویدادهایی مانند نمایشگاه های تجاری و حتی برای استفاده های طولانی مدت از قبیل نصب در فروشگاه ها و پوسترهای انتخاباتی پیشنهاد می کنیم.

ریل پوستر نوعی لوازم جانبی برای آویزان کردن و نمایش دادن پوستر است که شما می توانید آن را در پوسترهای سفارشی با طرح عمودی به کار برید. یک دست ریل پوستر از دو زبانه ی باریک آلومینیومی یا پلاستیکی تشکیل شده است. هر قطعه را باید به پایین و بالای پوستر خود بکشید (سّر بدهید). زبانه ها دارای حفره هایی از پیش ساخته شده هستند که به شما امکان میدهد پوستر خود را بوسیله یقلاب، طناب و یا بند آویزان کنید. نتیجه یک گزینه سبک و قابل حمل برای نمایش پوستر است که دارای ظاهری حرفه ای و براق می باشد. اما در عین حال برپایی آن نیز بسیار ساده است.

بله شما می توایند برای طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی خود با توجه به مکان نصب ابعاد خاص خود را طراحی نمایید.

ما مفتخریم که طیف گسترده ای از طرح های آماده پوستر را با قابلیت سفارشی شدن به شما ارائه می دهیم که شامل گزینه هایی برای صنایع خاص و حتی رویدادهای منحصر به فرد می باشد. چه بخواهید پوستر خاصی برای یک کنسرت داشته باشید، چه پوستری برای اعلام فروش ویژه فروشگاه خود و یا هرچیز دیگری که در ذهن دارید، ما آماده کمک هستیم. با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.