اگر تصمیم گرفته اید از طراحی و چاپ پوستر برای کارهای تبلیغاتی خود استفاده کنید، مجتمع چاپ روتا با چاپ پوستر تبلیغاتی به شما کمک خواهد کرد بالاترین کیفیت ممکن را تجربه کنید. افکت هایی از قبیل رنگهای پنتون و پوشش ها و خدمات مختلف پس از چاپ، ابعاد سفارشی و کاغذهای 100% گلاسه، از جمله کارهای سفارشی‌ست که به شما ارائه خواهد شد.

انواع پوسترهای تبلیغاتی

طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی یکی از قدیمی ترین، پرطرفدارترین و معتبرترین نوع بازاریابی و تبلیغات برای:

 • رویدادهای تبلیغاتی
 • معرفی محصولات
 • مبارزات تبلیغاتی
 • برقراری ارتباط اطلاعات آموزشی
 • و خیلی بیشتر است.

این به این دلیل است که پوسترها متنوع هستند. آنها می توانند برای وب، چاپ یا هر دو طراحی شوند.

با طراحی پوستر جذاب مشتریان بالقوه بیشتری را از سطح دیوار شهر و پنجره فروشگاه ها نسبت به محصولات خود جذب کنید. این که شما در حال تلاش برای تبلیغ محصول خود جهت جذب مشتری هستید پوسترها یک راه عالی برای برجسته کردن محصولات شما هستند.

جهت طراحی پوستر ما با دارا بودن صدها طراحی و قالب ویژه برای چاپ پوستر در عرض چند دقیقه طراحی حرفه ای را برای شما ایجاد می کنیم. و آن را در سایزهای مختلف و به دلخواه شما چاپ افست و چاپ دیجیتال می نماییم.

انتخاب کاغذ برای چاپ پوستر

 • گلاسه مات: دارای یک ظاهر صاف، بدون درخشش و منعکس کننده کمتر است.
 • گلاسه براق: دارای یک پوشش درخشان و بازتابنده است که رنگ ها را در همگام چاپ شارژ می کند.
 • کاغذ تحریر: که ظاهری مات دارد ولی از لحاظ کیفیت چاپ بدلیل فرو رفتن مرکب در کاغذ در هنگام چاپ رنگ‌ها روی آن نسبت به کاغذ گلاسه مات و براق شارژی کمتری دارد.

سلفون و خدمات پس از چاپ

 •  سلفون جهت جلوگیری از آلودگی آب و کاهش سایش و پارگی طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. که به دو صورت مات و براق می‌باشد.
 • روکش یووی که صرفا جهت براق‌کردن چاپ انجام میگیرد و هیچ گونه کار محافظتی انجام نمیدهد.

چاپ انواع پوستر در سایزهای مختلف

سایز   70*100 ، 50*70 ، 35*50 ، 60*45 ، A3 ، A2

با انواع گرماژهای گلاسه از نازک تا مقوا و انواع کاغذ تحریر

جهت دریافت تعرفه قیمت با ما تماس حاصل فرمایید.

02133971721
02133976679

نمونه کارهای چاپ پوستر

چگونه یک پوستر استاندارد طراحی کنیم؟

برای طراحی پوستری که درخور برند شما باشد و با استانداردهای روز طراحی تطابق داشته باشد باید این موارد را رعایت کنید:

1 – ازفونت های استفاده شود که از راه دور خوانده شود:

اولویت اول یک طراحی پوستر که آن را به یک رویداد تبدیل می کند اطلاعات کلیدی است که از راه دور و به‌راحتی توسط مردم و بیننده خوانده شود.

طراحی یه پوستر را می توان به 3 بخش تقسیم کرد:

 1. عناوین اصلی: که جزؤ اصلی طراحی و عنصر اصلی کار پوستر می باشد و عناوین باید دارای بزرگترین سایز فونت در طراحی باشد.
 2. جزئیات: چه زمانی، مکانی و چه کسانی، به این سوالات در سطح دوم متن و با سایز فونت ریزتر از عناوین اصلی پاسخ دهید.
 3. چاپ خوب: که این خود گویایی مطلب است. یک چاپ خوب و حرفه ای باعث جذب بهتر مشتری و بازدید کننده می شود.

2 – تقویت کنتراست در طراحی پوستر:

شما به عنوان طراح و یا سفارش دهنده  یک پوستر سعی دارید تا نگاه بینده را به پوستر جلب کنید. کنتراست بالا بین عناصر می تواند به شما در انجام این کار کمک شایانی کند.

3 – اندازه و مکان را در نظر بگیرید:

این مهم است که مکان نصب پوستر شما در کجا قراردارد. این عوامل در چندین مورد از جمله اندازه پوستر، چشم انداز بصری در اطراف پوستر و نوع افرادی که آن را می بینند مهم است.

اگر پوستر شما قرار است در یک محیط با رنگ آبی نصب شود شما به عنوان طراح احتمالا می خواهید از یک طرحی استفاده کنید که با محیط اطراف همخوانی نداشته باشد.

4 – از طراحی خود نسخه های دیگر هم درست کنید:

پوستر خود را طوری طراحی کنید که بتوانید از طراحی آن برای کارهای چاپی و تبلیغاتی دیگر مثل پک سی دی، بروشور، طرح روی جلد کاتالوگ ، تبلیغات دیجیتالی و مجازی استفاده کرد.

8 نکته برای طراحی و چاپ پوستر حرفه ای و ایده آل

تقریبا همه ما تا بحال پوستر یا فلایری را با هدف های گوناگونی طراحی کرده ایم. چه برای تبلیغ شخصی باشد و چه مشتری، پوسترها می توانند یک روش جالب برای ارائه ی پیغام ها باشند و می توان در طراحی آنها از چیزهای جالبی استفاده کرد.

طراحی پوستر با یک بوم معمولی آغاز می شود. ابعاد متداول پوستر، 35 در 50 سانتیمتر می باشد. اندازه پوستر با فرمت بزرگ معمولاً 60 در 45 سانتیمتر و یا 50 در 70 سانتیمتر است. پوسترها می توانند به صورت عمودی و یا افقی طراحی شوند، اما بیشتر آنها با جهت گیری عمودی طراحی می شوند. اکنون ما به چند نکته مفید برای بهبود طراحی پوستر بعدی شما اشاره میکنیم!

بدون مقدمه به سراغ راهکارهای طراحی پوستر برویم!

1 – خواندن آن را از فاصله زیاد میسر کنید:

اولویت اول یک پوستر آگاه ساختن افراد از یک رویداد است. اطلاعات کلیدی باید از فاصله زیاد قابل خواندن باشد تا مردم را به سمت پوستر بکشاند و سلسله مراتب را در متن ايجاد کند.

وقتی نوبت به طراحی پوستر میرسد میتوانید متن را در سه لایه مجزا در نظر بگیرید:

الف) تیتر:
این اصلی ترین و بزرگترین عنصر متن در طراحی پوستر می باشد. می تواند همراه با یک المان هنری به کار رفته و یا خود به صورت یک المان هنری باشد. فونتی را انتخاب کنید که خوانا و جذاب بوده و باعث افزایش توجه شود.

ب‌) جزئیات:
چه چیز، کی، کجا؟ در سطح دوم متن به این سوالات پاسخ دهید. فرد برای انجام آنچه پوستر شما از او می خواهد، به چه اطلاعاتی نیاز دارد؟ اطلاعات را در این قسمت به گونه ای مختصر فراهم کنید. در مورد اندازه، دو گزینه وجود دارد اندازه این بخش از متن را به حدودا نصف اندازه عنوان اصلی برای ایجاد سلسله مراتب بسیار واضح برسانید و یا به استفاده از اندازه بزرگتر ادامه دهید و از تکنیک دیگری برای ایجاد کنتراست استفاده کنید.
انتخاب یکی از این دو گزینه اغلب به المان ها و اهمیت متن ثانویه بستگی دارد.

ج‌) نوشته های ریز:
این یکی خود توضیح میدهد(از اسمش پیداست). عموما در پوسترهایی که تبلیغ یک فیلم را میکنند، هرآنچه که باعث شود فرد تصمیم به تماشای فیلم بگیرد در این قسمت از پوستر مشاهده می شود.
این بخش را با سایز کوچک بنویسید تا از راه دور قابل خواندن نباشد.

2 – کنتراست را بالا ببرید:

شما تنها به اندازه یک نگاه اجمالی فرصت دارید تا توجه فرد را به پوستر جلب کنید. کنتراست بالا بین عناصر می تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند. استفاده از پالت رنگ های یکنواخت با درجه بندی کم رنگ را فراموش کنید.
طراحی پوستر فرصت فوق العاده ای برای استفاده از پالت رنگ های جیغ و یا فونت هایی است که ممکن است برای پروژه های دیگر احمقانه به نظر برسد. پس امتحانش کنید.
همچنین به یک رنگ پس زمینه جیغ فکر کنید. در بسیاری موارد طراحان پوستر با یک زمینه سفید شروع می کنند. اگر پرینتر شما اجازه می دهد، از رنگ های برجسته و غلیظ استفاده کنید تا پوستر شما از سایر پوسترها متمایز گردد

3 – سایز و لوکیشن را در نظر بگیرید:

این مهم است: پوستر شما در کجا نصب می شود؟ پاسخ این سوال حاوی این اطلاعات می باشد: سایز پوستر ( و احتمالا نسبت ابعاد)، آیا درهم ریختگی بصری پیرامون پوستر وجود دارد؟ و آیا افرادی که پوسترشما را می بینند، به راه های تماس درج شده در آن اهمیت می دهند؟
دانستن اینکه طرح شما در چه مکانی قرار خواهد گرفت، به شما کمک می کند تا انتخاب هایی برای چگونگی طراحی آن داشته باشید. کنتراست بصری نه تنها در درون طرح شما اهمیت دارد ، همچنین یک فاکتور مهم خارجی قلمداد می شود. به این روش فکر کنید: اگر پوستر شما قرار است برروی یک دیوار سبز نصب شود، ممکن است بخواهید که از یک طرح رنگ متضاد با دیوار زمینه استفاده کنید تا طرح شما در محیط پیرامونش محو نگردد.

4 – یک نسخه کوچکتر درست کنید:

درحالیکه طراحی پوستر در درجه اول یک پروژه چاپی است، اما با این حال می توانید نسخه های کوچکی تهیه کنید که در جاهای دیگر هم استفاده گردند. یکی از اصول مهم بازاریابی را بخاطر بسپارید: هر فرد لازم است تا 20 بار در معرض چیزی قرار بگیرد تا آن را به خاطر بسپارد.
نسخه های چندگانه ی پوستر می تواند به شما کمک کند تا این کار را انجام دهید.

 • مقیاس تصویر را کوچک کنید تا بتوان آن را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.
 • کارت پستال یا کتابچه ای با سایز letter از آن بسازید.
 • به ساختن یک صفحه درحال آماده سازی “poster-version” برای وب سایت خود بیاندیشید.
 • نسخه ای از پوستر خود بسازید که بتوان آن را ایمیل کرد.

5 – یک عنصر بصری بزرگ به کار بگیرید:

چه یک عکس، تصویر و یا متن را انتخاب کرده باشید، یک تصویر غالب عاملی کلیدی است. و درست مانند متن لازم است تا از فاصله دور قابل تشخیص باشد.
هنگام طراحی پوستر، به استفاده از برش های کلوز آپ از چهره ها و یا عناصر، تصاویر تک آیتمی، یک صحنه معمولی با یک نقطه کانونی واضح (شارپ) و یا یک فن چاپ جدید با میزان فریبندگی بالا فکر کنید. بعد از انتخاب یک تصویر ، در مورد عناصر لایه بندی شده دقت کنید. متون و تصاویر باید دارای تضاد کافی باشند تا به طور مستقل قابل مشاهده گردند.

6 – از فضای زیادی استفاده کنید:

وقتی صحبت از طراحی پوستر است، از فاصله اغراق آمیز بین عناصر استفاده کنید. ممکن است در ابتدا برایتان کمی خنده دار باشد، اما وجود فاصله اضافی تاثیر بصری و خوانایی را در فواصل زیاد به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

در موارد زیر وجود فاصله اضافی در طراحی پوستر می تواند باعث ایجاد شگفتی گردد:

 • بین حروف مجزا (انفرادی). فاصله کم می تواند باعث شود حروف در فواصل زیاد تار دیده شوند.
 • بین خطوط متن
 • پیرامون حاشیه های داخلی زمینه
 • بین عناصر اشکال مختلف، مانند تصاویر و عکس ها
 • پیرامون مهم ترین عنصر طرح. می خواهید مردم اول چه چیزی را در پوستر شما ببینند؟

7 – در طراحی و چاپ پوستر خود راه های تماس را ذکر کنید :

هدف در چاپ پوستر تبلیغاتی مواجه کردن مردم با یک موضوع خاص است که اغلب شامل دعوت شخص به چیزی از قبیل کنسرت، فیلم یا سایر رویدادها می باشد. به این دلیل راه های تماس، عنصری حیاتی در پوستر به شمار می روند. اگر بخواهید راه تماسی برای وب سایت یا برنامه (اپ) خود طراحی کنید، چه می کنید؟ اینجا نیز همان کار را بکنید. در طراحی آن، امتیاز ویژه ای اختصاص دهید.

تفاوت پوستر با طراحی وب سایت در این است که ایجاد راه تماس ممکن است به سادگی وب سایت نباشد. (در وب سایت گزینه sign up یا email us اقدامات رایجی هستند که در پوستر نمی توانید آنها را به کار ببرید) . فراخوانی برای اقدام، اغلب شامل اطلاعات مربوط به رویداد یا یک راه ارتباطی در طراحی پوستر است. اگر بدانید که از خوانندگان پوستر انتظار می رود پس از خواندن آن چه کاری را انجام دهند، آنگاه می توانید طریقه تماس را طراحی کنید.

(برخی طراحان واقعا به عناصری از قبیل کدهای QR علاقمندند تا استفاده کنندگان را تشویق به اسکن آنها برای کسب اطلاعات بکنند. از این ابزار تنها در صورتی استفاده کنید که در بازار کار شما رایج و محبوب باشد.)

8 – با استفاده از تکنولوژی چاپ ایجاد تمرکز کنید :

طراحی پوستر یکی از مکانهایی است که می توانید با تایپوگرافی های زیبا دیوانه وار عمل کنید. برخی از بهترین پوسترها بدون هیچ گونه عکس یا تصویری و تنها با استفاده از رنگ و نوشته ایجاد شده اند.

همان اصول تایپوگرافی را درنظر بگیرید که می خواهید با هر پروژه دیگری انجام دهید. الان وقت این نیست که از 10 فونت در یک جا استفاده کنید. اما بولد کردن عریض کردن و بزرگ کردن حروف را امتحان کنید.

با این گزینه های تایپ ، لحن پروژه را تنظیم کنید. از فونتی استفاده کنید که حال و هوای مناسب با رویداد را نشان می دهد. ممکن است در ابتدا برایتان چالش برانگیز باشد ، اما می تواند یک تمرین کاملاً انرژی بخش تلقی گردد.

سوالات رایج در خصوص طراحی و چاپ پوستر

بله؛ به استثنای پوسترهای سوار شده ی ما برروی فوم بورد (که برروی فوم بورد با ضخامت 5 میلیمتر نصب می شود) ، تمامی پوسترها باید با چهارچوب های استاندارد و متناسب طراحی شوند.

ما از چاپ دیجیتال سایز بزرگ و دستگاه چاپ افست استفاده می کنیم. پوستر حاصل تمام رنگی بوده و دارای رنگاهی شارپ جهت نصب برروی دیوار و سطح شهر و امکان مورد نظر می باشد.

بستگی به نوع کاغذی دارد که برای پوستر خود انتخاب می کنید. در اینجا انواع مختلف کاغذهای ما را برای چاپ پوستر به تفکیک مشاهده می کنید:

 • کاغذ گلاسه مات: 200 گرم
 • کاغذ گلاسه مات: 250 گرم
 • کاغذ گلاسه مات: 170 گرم
 • کاغذ گلاسه مات: 150 گرم
 • کاغذ گلاسه مات: 135 گرم
 • کاغذ تحریر: 80 گرم
 • کاغذ تحریر: 70 گرم
 • کاغذ کارتی: 170 گرم

این نوع پوسترها برروی فوم 5 میلیمتری و یا ورق کارتن لمنیت شده  است. بخاطر اینکه فوم و ورق کارتن سبک وزن بوده و دوام بالایی دارد، ما پوستر نصب شده را برای رویدادهایی مانند نمایشگاه های تجاری و حتی برای استفاده های طولانی مدت از قبیل نصب در فروشگاه ها و پوسترهای انتخاباتی پیشنهاد می کنیم.

ریل پوستر نوعی لوازم جانبی برای آویزان کردن و نمایش دادن پوستر است که شما می توانید آن را در پوسترهای سفارشی با طرح عمودی به کار برید. یک دست ریل پوستر از دو زبانه ی باریک آلومینیومی یا پلاستیکی تشکیل شده است. هر قطعه را باید به پایین و بالای پوستر خود بکشید (سّر بدهید). زبانه ها دارای حفره هایی از پیش ساخته شده هستند که به شما امکان میدهد پوستر خود را بوسیله یقلاب، طناب و یا بند آویزان کنید. نتیجه یک گزینه سبک و قابل حمل برای نمایش پوستر است که دارای ظاهری حرفه ای و براق می باشد. اما در عین حال برپایی آن نیز بسیار ساده است.

بله شما می توایند برای طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی خود با توجه به مکان نصب ابعاد خاص خود را طراحی نمایید.

ما مفتخریم که طیف گسترده ای از طرح های آماده پوستر را با قابلیت سفارشی شدن به شما ارائه می دهیم که شامل گزینه هایی برای صنایع خاص و حتی رویدادهای منحصر به فرد می باشد. چه بخواهید پوستر خاصی برای یک کنسرت داشته باشید، چه پوستری برای اعلام فروش ویژه فروشگاه خود و یا هرچیز دیگری که در ذهن دارید، ما آماده کمک هستیم. با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.