چاپ کاتالوگ محصولات

 • چاپ از تک رنگ تا پنج رنگ

 • از سایز A6 تا A3

 • انواع مقوا و کاغذ

 • انواع صحافی

 • خدمات پس از چاپ متنوع

 • خدمات طراحی حرفه ای

چاپ کاتالوگ

امروزه یکی از بهترین روش‌های بازاریابی چاپ کاتالوگ تبلیغاتی است که می‌توانند راجع‌به محصول و یا خدمت مربوطه اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتریان قرار دهند. نحوه دریافت کاتالوگ‌ها بسیار متفاوت با سایر روش‌های بازاریابی است و همین امر موجب می‌شود تا افراد به صورت کاملا ناخواسته آن‌ها را دریافت کنند و حتی به خرید محصول بپردازند.

کاتالوگ‌ها از طریق بسته‌های پستی و در میان نامه‌های افراد به دست مشتریان می‌رسند، بیرون از فروشگاه‌ها قرار می‌گیرند و به راحتی قابل دستیابی هستند. دقت کنید که حتی کاتالوگ‌ها نیز باید ظاهری زیبا و فریبنده داشته باشند تا افراد به آن‌ها جذب شوند و نگاهی به محتویاتش بیندازند.

چاپ روتا با در دست داشتن تجهیزات و امکانات لازم آماده خدمت رسانی در زمینه چاپ کاتالوگ تبلیغاتی در ابعاد مختلف است. همچین خدمات تحویل فوری نیز در صورت درخواست مشتری قابل ارائه است.

استعلام قیمت چاپ کاتالوگ

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

در نظر داشته باشید که در چاپ کاتالوگ تبلیغاتی به طور معمول ضخامت جلد از صفحات داخلی بیشتر است به این صورت که برای جلد معمولا از ضخامت‌های

 • 200 گرم
 • 250 گرم
 • 300 گرم

استفاده می‌شود و برای صفحات داخلی هم از گرماژهای پایین‌تر کاغذ گلاسه مانند:

 • 100 گرم
 • 120 گرم
 • 135 گرم
 • 150 گرم
 • 170 گرم

استفاده می‌شود و برای کاغذ تحریر نیز به طور معمول از گرماژ 80 تا 120 گرم برای صفحات داخلی کاتالوگ استفاده می‌شود. البته در بعضی مواقع در کاتالوگ های 8 صفحه یا 12 صفحه‌ای، تمام کاغذهای مرتبط با جلد و داخل کاتالوگ با ضخامتی برابر انتخاب می‌شوند.

در نظر داشته باشید بهترین کاغذ برای چاپ کاتالوگ کاغذ گلاسه براق است.

انتخاب اندازه‌ای مناسب برای کاتالوگ

امروزه، بسیاری از کسب و کارها، از اینترنت و دنیای دیجیتال برای تبلیغ کار خود استفاده می‌کنند. با این حال، هنوز هم رسانه‌های چاپی، بخش بزرگی از استراتژی های بازاریابی را به خود اختصاص می‌دهند. حتی با ورود راه‌های مدرنی که وجود دارد، هنوز هم تبلیغات چاپی نتایج خوبی را به همراه دارند.

یکی از آنها، کاتالوگ است. این محصولات کتابچه های تبلیغاتی هستند که برای نشان دادن محصول‌تان عالی‌اند. معمولا براق و لوکس هستند و ظاهر دوست‌داشتنی دارند. با وجود آنها، مشتریان‌تان تصویری واضح از خدمات شما را می‌بیند. برای نشان دادن بهتر تصاویر و طرح ها، باید اندازه ای مناسب انتخاب کنید.

در اینجا برخی اندازه‌های موجود برای چاپ کاتالوگ را بررسی می‌کنیم:

 • سایز A5 در ابعاد 21×14.8– کاتالوگ هایی بلند و باریک که مناسب نشان دادن تصاویر محصولات و توضیحی کوتاه درباره‌ی آنهاست. معمولا هم توسط جواهری‌ها و ساعت‌فروشی‌ها استفاده می‌شوند.
 • سایز A4 در ابعاد 21×29.7 – کاتالوگ استاندارد که مناسب نشان دادن تصاویر محصولات و توضیحات کامل درباره‌ی آنهاست. معمولا در تمامی اصناف و شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • خشتی در ابعاد کوچک 20×20 و بزرگ  23×23 —کاتالوگ‌های مربعی یا خشتی. معمولا برای توضیح محصولات کم حجم با ویژگی‌های مینیمال استفاده می‌شود.
 • 21 در 17—معمولا در صنعت فشن استفاده می‌شوند.
 • سایز A3 در ابعاد 29.7×42—بزرگترین اندازه‌ی استاندارد کاتالوگ است و برای نشان دادن تعداد زیادی از محصولات استفاده می‌شود. می توان در هر کدام، اطلاعات زیادی را جای داد. (مثلا کاتالوگ‌های فروشگاه یا خواربار فروشی)

کلید انتخاب سایز مناسب این است که بدانید چه مقدار اطلاعات را می‌خواهید در آن بگنجانید. اگر می‌خواهید تصاویر و متون زیادی را در آن قرار دهید، باید از کاتالوگی با اندازه‌ی بزرگتر استفاده کنید تا در هم ریخته دیده نشود.

خدمات پس از چاپ شامل انواع

 • صحافی چسب گرم
 • صحافی چسب گرم با دوخت (مناسب کاتالوگ با تعداد صفحات زیاد)
 • صحافی منگنه لوپ (فانتزی)
 • صحافی منگنه ساده (تخت)
 • صحافی فنر دوبل

گزینه‌های صحافی برگه‌های کاتالوگ:

آیا برای ارائه‌ی یک تصویر به مشتریان و خوانندگان کاتالوگ خود به شیوه‌ای با دوام نیاز دارید؟ آیا درجستجوی تهیه گزارش، کاتالوگ یا دفترچه‌های راهنمای اختصاصی برند خود برای ارائه‌های بعدی کمپانی هستید؟ در ادامه انواع صحافی کاتالوگ را برای شما آورده‌ایم شاید یکی از آن‌ها برای طراحی شما مناسب باشد.

صحافی امری بیشتر از نگه‌داشتن صفحات و جلد کاتالوگ در کنار یکدیگر است. یک اتصال مناسب می‌تواند یک تصویر دلپذیر ایجاد کند، باعث افزایش دوام کاتالوگ شود و خواندن کاتالوگ را آسانتر کند. در مجتمع چاپ روتا، گزینه‌های مختلفی را برای صحافی کاتالوگ ارائه می‌دهیم.

اتصال منگنه‌ای:

صحافی منگنه

این نوع اتصال رایج‌ترین روش اتصال در تهیه‌ی کاتالوگ است. برگه‌های کاتالوگ برروی هم قرار گرفته و در وسط منگنه می‌شوند. سپس از وسط و در امتداد منگنه برروی هم تا می‌خورند.

 • اتصال منگنه‌ای برای کاتالوگ های 4 تا 64 صفحه ای مناسب است.
 • کاتالوگ‌ها یا دفترچه‌های راهنمای منگنه شده باید به گونه‌ای طراحی شوند که خزش در آن درنظر گرفته شود. از آنجاکه صفحات برروی هم انباشته شده و تا می خورد، صفحات بیرونی نسبت به صفحات داخلی کمی عقب‌تر قرار می‌گیرند. پس مطمئن شوید که در طراحی شما لبه‌های کار به درستی بریده می‌شود تا نهایتا کار، یکپارچه و هم‌تراز گردد.

صحافی منگنه لوپ:

منگنه لوپ

این صحافی، نوعی صحافی فانتزی و گران است. با این مدل می توانید قابلیت بایگانی کاتالوگ خود در زونکن را فراهم کنید.

صحافی منگنه لوپ نیز مانند صحافی منگنه ساده برای تعداد صفحات محدود قابل استفاده است. و باید در آن خزش صفحات را نیز درنظر گرفت. تفاوت آن فقط در اندازه و شکل سوزن منگنه است که حالت نعلی شکل دارد. و برای قرار گرفتن در زونکن مناسب است.

صحافی چسب گرم:

صحافی چسب گرم

مشابه با صحافی منگنه‌ای است که برای مجلات و کتاب‌هایی با جلد کاغذی به کار می‌رود. با صحافی چسب گرم، صفحات با چسب محکمی به خوبی به یکدیگر متصل شده و ظاهری حرفه‌ای، با شیرازه‌ای مستطیلی شکل به‌وجود می‌آورند. صحافی چسب گرم که همچنین با نام صحافی لبه شناخته می‌شود، برای کاتالوگ‌هایی که بیش از 40 صفحه دارند، مناسب‌ترین گزینه است.

اتصال سیمی یا فنری:

این نوع اتصال با نوارهایی از فلز یا پلاستیک که از داخل حفره‌هایی که در لب کاغذ قرار دارند، به گونه‌ای سنتی در دفترها و کتابچه‌های راهنمای مدارس استفاده می‌شود. در چاپ روتا این اتصال توسط فنرهای مشکی، سفید و یا رنگی صورت می‌گیرد تا به پروژه‌ها ظاهری حرفه‌ای و سفارشی ببخشد. اتصال فنری برای پروژه هایی با ابعاد A6 تا A4 مناسب است.

صحافی فنر دوبل:

صحافی فنر

در این نوع صحافی، صفحات هنگام باز شدن صاف می‌شوند (زاویه‌ی بین دو صفحه‌ی روبروی هم تا 360 درجه نیز می‌شود) و روشی با دوام و کاربرپسند برای صحافی دفترچه‌ها و کتاب‌های راهنمایی است که بارها و بارها مورد استفاده قرار خواهند گرفت. سیم های C شکل درحفره هایی در امتداد لبه‌ی صفحات پیچیده می‌شوند و اتصالی جذاب برای استفاده مکرر ایجاد می‌کنند.

اتصال صحافی فنر دوبل در رنگ‌های متنوعی وجود دارد و می‌تواند حتی تا 350 برگه را در بر بگیرد. صفحات اتصال فنر دوبل، هنگام باز شدن کاملا صاف می‌شوند. این ویژگی، آنها را برای نقشه‌هایی که در دو صفحه کنار هم قرار می‌گیرند و همچنین هرنوع پروژه‌ی دیگری که هم ترازی دقیق در آن اهمیت دارد، ایده‌آل می‌کند.

انتخاب و به کارگیری انواع صحافی در چاپ کاتالوگ:

این که چه نوع صحافی برای چه کاتالوگی مناسب است به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به این عوامل اشاره می‌کنیم:

تعداد صفحات کاتالوگ:

همانطور که پیشتر نیز مشخص کردیم صحافی کاتالوگ به تعداد صفحات کاتالوگ بستگی دارد. به عنوان مثال از صحافی منگنه‌ای نمی‌توان برای اتصال 300 برگه استفاده کرد در حالیکه صحافی چسب گرم برای این امر بسیار مناسب است.

چگونگی استفاده از کاتالوگ:

صحافی منگنه‌ای، صحافی چسب گرم و صحافی منگنه لوپ برای کاتالوگ‌های خرده‌فروشی و کتابچه‌های راهنمای محصولات بسیار مناسب هستند. صحافی سیمی و فنر دوبل، می‌توانند گزینه‌هایی مناسب برای اسناد قابل ارائه، دفترچه‌های راهنما، تقویم‌ها، مجلات، دفترچه‌های آموزشی و کتاب‌های آشپزی باشند.

آیا کاتالوگ شما پست خواهد شد؟

کاتالوگ‌هایی با منگنه و منگنه لوپ برای بسته‌بندی کردن، نسبت به کاتالوگ‌های سیمی و چسب گرم که دارای ضخامت زیاد تری هستند راحت‌ترند بنابراین گزینه مناسبی برای موارد پستی به شمار می‌روند.

نکته:

بسیاری از کاتالوگ‌ها برای جذب مشتریان اقدام به نشر مطالب مفیدی در خصوص محصول تولیدی می‌کنند. فرض کنید کاتالوگ شما دارای موضوعاتی در خصوص نحوه‌ی تولید محصول، ویژگی‌های محصول و سایر مواردی باشد که به مشتری این اجازه را می‌دهد که اطلاعات مفیدی از کاتالوگ شما دریافت کند.

برای تولید این کاتالوگ‌ها بهتر است تا از صحافی منگنه‌ای و یا منگنه‌ای لوپ استفاده کنید تا کاتالوگ مشابه با مجلات شود و افراد بتوانند از آن نگهداری کنند. اگر کاتالوگ شما صفحات بیشتری دارد بهتر است تا از صحافی چسبی یا فنری و فنری دوبل استفاده کنید.

دقت کنید که صحافی یک کاتالوگ تنها روشی برای به هم چسباندن صفحات نیست بلکه نحوه‌ی صحافی یک کاتالوگ مسیر متون را تعیین کرده و نحوه‌ی استفاده از آن را راحت تر میکند. تنوع گسترده مجتمع چاپ روتا در گزینه‌های صحافی تضمین می‌کند که همواره بهترین نوع اتصال را برای تمامی کاتالوگ‌ها، کتابچه‌های راهنما و جزوات خود خواهید یافت.

ارسال سفارشات طراحی و چاپ کاتالوگ شما به تمام نقاط ایران

مجتمع چاپ روتا یکی از حرفه‌ای‌ترین چاپخانه‌ها در طراحی و چاپ کاتالوگ در منطقه بهارستان و ظهیرالاسلام تهران است. اما خدمات ما فقط محدود به شهر تهران نیست، روتا پرینت آماده است تا سفارشات چاپ کاتالوگ را به تمام نقاط ایران از جمله کرج، مشهد، تبریز، قم، رشت، شیراز، اصفهان، بندرعباس، اهواز و … ارسال کند. ارسال سفارشات از طریق باربری، ترمینال یا تیپاکس انجام می‌شود و در کمتر از 24 ساعت بعد از چاپ به دست مشتریان خواهد رسید.

مشخصات و قالب‌های چاپ کاتالوگ و دفترچه راهنما

اطلاع ازتعداد صفحات کاتالوگ و فرم‌بندی آن:

برای شمارش صفحات کاتالوگ، به همان روشی که تعداد صفحات را در یک کتاب یا یک مجله می‌شمارید، شمارش کنید، اما جلد پشت و رو و همچنین دو صفحه برای اول و آخر کتاب درنظر بگیرید. جلد روی کتاب را به عنوان صفحه اول در نظر گرفته و باقی صفحات داخلی را نیز از عدد 2 شمارش کنید و به همین ترتیب ادامه دهید.

مطمئن شوید که مجموع تعداد صفحاتی که شمرده‌اید، مضربی از عدد 4 هستند. طبق تعریف، کاتالوگ یا دفترچه راهنما، قطعه‌ای تا شده دارای یک یا چند برگه است که هر یک از آنها چهار صفحه یا فرم را تشکیل می‌دهند.

برای دیدن چگونگی این کار، اگر شما برگه های یک کاتالوگ منگنه شده را با باز کردن منگنه وسط آن از هم جدا کنید، خواهید دید که کاتالوگ از یک سری صفحه -که به آنها فرم گسترده نیز گفته می شود- تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته و با هم تاخورده اند. هریک از این برگه‌های دورو دارای چهار صفحه مجزا است.

 • اگر کاتالوگی دارید که از چهار برگ پشت و رو تشکیل شده است، تعداد کل صفحه ها 16 صفحه خواهد بود.

برای چاپ صفحات کاتالوگ یا دفترچه راهنما از چاپ افست استفاده می‌شود به طوری که وقتی صفحات برش خورده و تا می‌شوند برای خواندن به ترتیبی صحیح قرار بگیرند. این صفحه‌ها یا فرم‌های صاف برش خورده ممکن است با یکدیگر دسته شوند تا جای کاغذهای سایز بزرگتر – به خصوص کاتالوگ‌های نیم ساز- را در هنگام چاپ پر کنند.

دستورالعمل های مربوط به چیدمان صفحات کاتالوگ

بسیاری از افراد در خصوص شمارش صحیح صفحات کاتالوگ به اشتباه می‌افتند. برای جلوگیری از این امر کافی است تا صفحات کاتالوگ خود را به صورت فایل‌هایی جداگانه برای مجتمع چاپ روتا ارسال کنید تا کاتالوگی با ظاهری مناسب و زیبا به شما تحویل دهیم. هم چنین می‌توانید از ویدئویی که در این خصوص تهیه کرده‌ایم و در سایت قرار داده‌ایم استفاده کنید.

مشخصات چیدمان کاتالوگ

مجتمع چاپ روتا برخلاف بسیاری دیگر از شرکت‌های چاپ، نیازی به دریافت طرح فرم‌بندی شده ندارد بلکه کافی است تا صفحات باز شده کاتالوگ خود را (که به صورت دو صفحه کنار هم قرار دارند) برای ما ارسال کنید تا طرحی یکپارچه ایجاد شود. پیش از چاپ نهایی، این طرح برای شما ارسال می‌شود تا نظر نهایی خود را در خصوص آن اعمال کنید و سپس کاتالوگ را به چاپ برسانیم.

بررسی فایل جهت اطمینان خاطر

پس از آن که طراحی کاتالوگ خود را انجام دادید می‌توانید فایل آن را برای گروه روتا ارسال کنید تا آن را با 50 فاکتور اصلی هر کاتالوگ حرفه‌ای به صورت رایگان تطبیق دهند. این فاکتورها تاثیر به سزایی در کیفیت کاتالوگ خواهند داشت. از جمله‌ی این اصول میتوان به محدوده‌ی قابل استفاده کاغذ و محل برش، کیفیت تصاویر، تغییر حالت رنگ‌ها از RGB به CMYK اشاره کرد.

نکاتی درباره طراحی کاتالوگ:

مواردی که جهت طراحی، آماده سازی و چاپ کاتالوگ تبلیغاتی باید به آن توجه شود :

(لازم به ذکر است که مطالبی که در ادامه گفته می‌شود در تمامی نرم افزار های طراحی قابل اجرا هستند.)

 1. طراحی کاتالوگ باید حتما با مد رنگ CMYK انجام شود.
  (برای مشاهده‌ی تفاوت بین طراحی با CMYK و RGB ، اینجا را کلیک کنید).
 2. ابعاد طراحی کاتالوگ در جدول بالا آمده است که می‌توانید از آن استفاده نمایید.
 3. رزولوشن یا وضوح طراحی کاتالوگ باید حتما 300DPI به اینچ باشد.
  (بعضی از طراحان با واحد سانتی‌متر طراحی می‌کنند که تنها موجب بالارفتن حجم فایل خروجی می‌شود و مزیت دیگری در چاپ ندارد.)
 4. در صورت امکان، فونت‌های مشکی خود را اورپرینت (overprint) کنید.
 5. سعی کنید از فونت‌های ریز و باریک استفاده نکنید.
 6. در زمینه‌های مشکی و قوی، برای حفظ فونت‌ها، سعی کنید اطراف نوشته‌های خود، یک خط مشکی تک‌رنگ قرار دهید تا فونت‌ها پس از چاپ با کیفیت بهتری دیده شوند.
 7. فرمت خروجی طراحی خود را به صورت JPG یا TIF آماده کنید تا فونت‌ها و طراحی دچار مشکل نشوند. اگر تعداد صفحات کاتالوگ زیاد است از فرمت PDF هم می‌توانید به عنوان خروجی و تحویل فایل به لیتوگرافی استفاده نمایید.
  (در صورت ارسال کار در فرمت JPG حتما کمپرس نرم افزار را به حالت بهترین کیفیت قرار دهید.)
 8. نوشته‌های مهم خود را با فاصله ی 1.5 سانتی‌متری از لبه‌ی کار قرار دهید چرا که در مرحله‌ی صحافی این فضا مورد نیاز است.
 9. اگر صحافی کاتالوگ شما نیاز به استفاده از چسب گرم دارد بهتر است تا در طراحی جلد، ضخامت عطف کتاب به طور دقیق محاسبه شود.
 10. سعی کنید در طراحی عطف کاتالوگ از رنگ های کناری روی جلد و پشت جلد استفاده کنید تا در صحافی مشکلی به وجود نیاید.

چاپ کاتالوگ‌های ارزان با ظاهر شیک:

شروع و ادامه‌ی تبلیغ کارتان، آسان نیست. ایجاد شبکه‌ی مشتریان باید به دقت انجام پذیرد. باید فرصت شناخته شدن کسب و کارتان توسط بازار هدف را به بیشترین حد خود برسانید. کاتالوگ‌ها شامل هر چیزی می‌شوند که مخاطب‌تان باید بداند و بهترین ایده برای این کار هستند.

می‌توانید بدون کم کردن کیفیت، برای چاپ کاتالوگ پول کمتری خرج کنید. باید هر ریال را با دقت خرج کنید. پس پیش از چاپ کاتالوگ، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • به صورت عمده چاپ کنید. به جای چاپ هر ماهه‌ی کاتالوگ‌ها، هر سه ماه یک بار این کار را بکنید. البته اگر چیز جدید و ضروری برای ارائه ندارید. با این کار علاوه بر حفظ سرمایه، مخاطبین تان می‌توانند کارهای بعدی شما را حدس بزنند. همچنین خوب است که همیشه منتظر ارائه چیز جدیدی از طرف شرکت شما باشند و با چاپ عمده می‌توانید کمتر هزینه کنید.
 • همه را در یک موسسه چاپ انجام دهید. دیگر راز کم خرج کردن، پیدا کردن شرکتی است که تمام خدمات چاپی شما را انجام دهد. با اینکار هزینه‌های طراحی، هزینه زینک، هزینه‌های نمونه‌گیری و حمل و نقل کاهش پیدا می‌کند.

آیتم های طراحی کاتالوگ:

طرح‌های چشم‌گیر، چیدمان هوشمندانه، تصاویر جذاب و سازمان‌دهی درست آن‌ها، سنگ بنای طراحی یک کاتالوگ خوب است. این حقیقت را نیز اضافه کنید که صنایع گوناگون معمولا نیاز دارند تا روش‌های متفاوتی را برای تهیه‌ی کاتالوگ خود به کار بگیرند. به عنوان مثال ظاهر کاتالوگ فروشگاه لوازم ورزشی با کاتالوگ فروشگاه ساعت‌های سفارشی بسیار متفاوت است. پس قبل از شروع طراحی کاتالوگ، این موضوع را درنظر بگیرید.

بیایید نگاهی به چند راه کلیدی برای شروع طراحی کاتالوگ بیندازیم:

برای مخاطبان خود طراحی کنید:

عملکرد کاتالوگ با چگونگی فروش آن مرتبط است. طراحی کاتالوگ خود را متناسب با مشتری مورد نظر خود تنظیم کنید. اگر جامعه مورد نظر شما مخاطبین جوان باشد، باید کاتالوگی متناسب با علایق افراد در این سن داشته باشید. و یا اگر مخاطبان شما از گروه‌های مختلفی هستند، ممکن است در نظر داشته باشید طرح‌هایی چندگانه ارائه کنید تا هر یک را با سبک و تمایلات مخاطبان بخصوصی مطابقت دهید.

ابعاد و فرمت:

فضای کافی به محصولات خود اختصاص دهید. هنگام طراحی کاتالوگ، اطمینان حاصل کنید که حجم آن کافی است و می‌تواند تمام محصولات شما را به نمایش گذاشته و توجه مشتریان را به مهمترین محصولات یا خدمات شما جلب کند. به تعداد صفحه مورد نیاز، قالب و نحوه به کار گرفتن احساس مشتریان در کاتالوگ خود فکر کنید. مثلا اگر شما در یک صنعت خوشایند مانند ساخت ساعت‌های سفارشی یا زیورآلات فعالیت دارید، ممکن است بخواهید طرح کاتالوگ‌تان بسیار ساده و با حداقل آیتم‌ها در هر صفحه باشد تا منحصر به فرد بودن محصولات و کیفیت بالای کار خود را در آن نمایان کنید.

اگر برای این کاتالوگ از صفحات بهتر با چاپی قوی‌تر استفاده کنید توجه مشتریان را بیشتر به تصاویر جلب کرده‌اید و برای مشاهده‌ی هر صفحه درنگ بیشتری میکنند.  برای دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه با ما تماس حاصل فرمایید. با نمونه‌های چاپ شده و راهنمایی‌های فنی به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین کاتالوگ را تهیه کنید.

از تصاویر با کیفیت استفاده کنید:

تصاویر محصولات و خدمات، محور کاتالوگ شما هستند. توجه داشته باشید که تصاویر مربوط به محصولات با ارزش بیشتر و خدمات گسترده‌تر نسبت به سایر عکس‌ها بزرگتر باشد. عکس‌هایی با کیفیت عالی باعث می‌شود محصولات شما جذاب‌تر دیده شده و فروش شما افزایش یابد. اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر با نور مناسب گرفته شده و از وضوح کافی برای چاپ برخوردار هستند. برای همه عکس‌ها کیفیت 300 dpi و بیشتر را توصیه می‌کنیم. جهت عکاسی از محصولات خود می‌توانید با همکاران ما در این بخش، تماس حاصل فرموده و نمونه عکاسی‌های ما را در صفحه آتلیه عکاسی مشاهده نمایید.

اکنون زمان آن است تا نتایج حاصل از طراحی و چاپ کاتالوگ خود را تجزیه و تحلیل کنید.
برای بررسی و ارزیابی نحوه عملکرد کاتالوگ خود وقت بگذارید. برای این امر باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • کدام محصول فروش بیشتری داشته است؟ این محصول در کدام بخش از کاتالوگ شما قرار داشته است؟
 • آیا محصولی در کاتالوگ وجود داشته که بی‌ارزش بوده و به آن توجهی نشده باشد؟ در کجای کاتالوگ قرار داشته است؟
 • آیا دید و ظاهر کلی کاتالوگ به شما کمک کرده یا مانع فروش شما شده است؟
 • بعد از انتشار کاتالوگ با چه سرعتی شاهد افزایش فروش محصولات خود بوده‌اید؟
 • و در نهایت از مسئولان فروش خود در مورد چگونگی عملکرد کاتالوگ و بازخورد مشتریان سوال کنید.

همانطور که مشاهده می‌کنید، طراحی و چاپ کاتالوگ، فرآیندی است که به صرف زمان، تعهد، صبر و آزمایش نیاز دارد. گرچه همه اینها ممکن است دلهره‌آور به نظر برسد، اما به محض اینکه سیستم خود را به درستی به راه بیاندازید، می‌توانید بارها و بارها از کاتالوگ تهیه شده استفاده کنید. استفاده از فرمول صحیح طراحی در چاپ کاتالوگ تبلیغاتی به افزایش فروش کمک کرده و باعث می‌شود مشتریان را برای به دست آوردن محصولات بیشتر بازگرداند.

خدمات طراحی و چاپ عمده ی کاتالوگ:

اگر رنگ‌های موجود در طرح کارت‌ها هماهنگ نباشد، کاملا معلوم می‌شود. لازم نیست برای اینکه طرح خوبی تحویل بگیرید، در شهر بزرگی ساکن باشید. علاوه بر رنگ، پوشش رویی کاتالوگ هم باید هماهنگ با پایه رنگی آن باشد. ایده‌های جدید و به روزی برای طراحی به مشتریانی که طراحی 4 رنگه می‌خواهند، ارائه می‌شود. آخرین کارهای ظریفی که انجام می‌دهیم، مثل اضافه کردن رویه‌ی گلاسه، شفافیت کار را بالا برده و محافظت آن را بیشتر می‌کند.

شرکت چاپ روتا، متخصصانی دارد که از ابتدا تا انتها برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب، به شما کمک می‌کنند. رنگ‌ها دقیقا به همان صورتی که معین کنید در می‌آید تا کار مورد نظر شما حاصل شود. خدماتی که در این شرکت ارائه می‌شود شامل بررسی پروژه و پیشنهاداتی برای انتخاب رنگ‌ها است.

در شرکت ما قالب‌های آماده هم موجود می‌باشد و شما می‌توانید به هر صورتی که بخواهید طرح خود را ارائه دهید. بخش دیگر کار هم این است که سفارش شما بررسی شده و به محض اینکه آماده شد، برایتان فرستاده می‌شود.

اصولا شرکت روتا، برای طراحی همیشه در دسترس شما بوده و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. همچنین می‌توانید از زمان اجرای کار، هزینه‌های عمده و جزئی و طراحی‌های خاص اطلاع پیدا کنید. می‌توانید هزینه چاپ خود را به صورت آنلاین استعلام کنید.

روتا پرینت هم مانند دیگر شرکت‌های عمده، دارای افراد متخصصی است که روی پروژه‌ی شما کار کنند، زیرا طرح نهایی باید مورد رضایت شما باشد. مخاطبین می‌توانند به شما کمک کنند تا استایل، تیتر و نوع قرارگیری نوشته‌ها و استفاده از طرح‌ها را انتخاب کنید. روتا رنگ‌های نامحدودی را بدون صرف هزینه‌ی اضافی در اختیار شما می‌گذارد. استفاده‌ی خلاقانه از تخیلات در به تصویر کشیدن طرح‌ها، استایل‌ها، متون و ترکیب رنگی، عامل اصلی ایجاد این پلتفورم شده است. با این حال، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که پیش از هر چیزی، این شرکت باید آن قدر مورد اعتماد باشد که افراد برای کارهای خود به آن مراجعه کنند.

در این شرکت آنلاین، استایل و اندازه و وزن کار شما با توجه به خواست شما و جو کلی کارتان مشخص انتخاب می‌شود. این شرکت علاوه بر تجهیزات لازم، متخصصینی خبره‌ای هم برای کمک به شما حضور دارند.

با وجود این شرکت، دیگر لازم نیست به کارهای غیرحرفه‌ای راضی شوید. حتی با وجود بودجه‌ی محدود هم می‌توانید از خدمات شرکت استفاده کنید.

در این پروسه‌ی خلاقانه، طرحی برای شما آماده می‌شود که باعث جذب مخاطبین‌تان شود. این پلتفورم رایگان، در وبسایت شرکت موجود است. حتی با وجود برخی محدودیت‌ها هم باید به خاطر داشته باشید که چاپ رنگی بسیار متفاوت‌تر از چاپ سیاه و سفید است.

نکاتی برای جلب توجه بیشتر مشتریان

کاتالوگ حرفه ای همراه با پاکتی در پشت جلد

اساسا کاتالوگ به منظور ایجاد علاقه در مشتریان به محصول تولیدی تهیه می‌شود. به همین دلیل گروه روتا در طراحی کاتالوگ، بخشی را در پایین جلد پشتی کاتالوگ به صورت یک پاکت کوچک قرار می‌دهد تا کارت ویزیت و برگه‌های حاوی اطلاعات تکمیلی را در آن قرار دهید. هم چنین می‌توانید در خصوص محصولاتی که قرار است در آینده آن‌ها را تولید کنید در این محل اطلاعاتی قرار دهید تا نیاز به چاپ کاتالوگ دیگری نداشته باشید. اطلاعات کلی تماس با شرکت در حاشیه پایینی صفحات نشان داده شده است؛ همانطور که در پشت جلد نیز درج شده است.

جلدی با تصاویر جذاب

سعی کنید جلد کاتالوگ خود را از عکس‌های درخشان و حرفه‌ای با وضوح بالا بپوشانید. از خدمات پس از چاپ گروه روتا مانند یووی موضعی، طلاکوب، نقره کوب و برجسته سازی روی جلد کاتالوگ بهره ببرید.

تصاویر با کیفیت از محصول در داخل کاتالوگ

در داخل کاتالوگ از تصاویر با کیفیت محصولات برند خود که قرار است ارائه دهید، استفاده کنید. این تصاویر واضح و دارای جزئیات باشند و بتوان با فرآیند چاپ 4 رنگ آن را به خوبی چاپ کرد. این تصاویر مثال هایی خارق‌العاده در خصوص این موضوع است که چاپ چهاررنگ تا چه میزان می‌تواند برای جذب بیننده موثر باشد. آیا می‌توانید به تصویری باورنکردنی فکر کنید که نمی‌توان از آن چشم برداشت؟ آن را روی کاغذ بیاورید و مخاطب را به سمت خود جذب کنید!

ابعاد سفارشی در چاپ کاتالوگ

کاتالوگ‌های کوچک در ابعاد 10 در 23 سانتی‌متر برای در دست نگه‌داشتن و خواندن راحت‌تر هستند و توجه افراد را تنها به یک یا دو محصول جلب می‌کنند.

محرک ها در چاپ کاتالوگ تبلیغاتی

شما به هرجای کاتالوگ که نگاه می‌کنید، باید اطلاعات تماس را پیدا کنید.  اطلاعات تماس شرکت باید در حاشیه‌ی پایین هر صفحه نشان داده شود. علاوه براین، کارت‌های ویزیت نیز از شکاف واقع در بخش داخلی جلد پشتی مشخص هستند. بیننده یا در مورد کیفیت محصولات شرکت اطلاعاتی دریافت می‌کند و یا متوجه می‌شود که چگونه می‌تواند به بهترین شکل به آن‌ها دسترسی پیدا کند. پس از خواندن چنین کاتالوگی حتما مشتری اقدام به خرید محصول خواهد کرد.

نتیجه

طیف شگفت انگیز فرآیند چاپ چهاررنگ افست را فراموش نکنید. هرچه را که شما رویایش را داشته باشید، ما به واقعیت تبدیل می‌کنیم!  به یاد داشته باشید، هرچیزی که باارزش به نظر می‌رسد، به این معنا نیست که واقعا هزینه زیادی در بر داشته است. برای مثال هنگام مشاهده‌ی بعضی از کاتالوگ‌ها، به نظر می‌رسد که برای بیشتر موارد از جوهر متالیک و یا انواع خاصی از فرآیندهای تخصصی استفاده شده است اما در واقع  با استفاده از ترکیب‌های رنگی منحصر به فرد توانسته‌اند یک کاتالوگ چاپی چشم‌نواز خلق کنند بدون اینکه هزینه گزافی بپردازند.