چاپ تراکت تبلیغاتی

 • چاپ از تک رنگ تا پنج رنگ

 • چاپ به صورت یک رو و دو رو

 • ابعاد دلخواه

 • انواع کاغذ تحریر و گلاسه

 • خدمات پس از چاپ متنوع

یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی و جذب مشتری چاپ تراکت تبلیغاتی است. چرا که تراکت ها را میتوان هر جایی در معرض دید عموم قرار داد و تعداد بالایی دارند، کوچک هستند و افراد میتوانند آن ها را همراه خود داشته باشند. اگر در چاپ تراکت ها از چاپ افست استفاده کنید و طراحی منحصر به فردی با عکسی خاص در نظر گرفته باشید تاثیر به سزایی در تبلیغات شما خواهد داشت.

کار تراکت‌ها، تنها جلب توجه مشتری نیست بلکه آنها می‌توانند به سادگی تمرکز مشتری را به سمت تجارت شما و آنچه که ارائه می‌دهد تغییر دهند. چاپ تراکت تبلیغاتی در طول دهه‌های متوالی مورد استفاده قرار گرفته تا هم به مشتریان وفادار و هم به مشتریان بالقوه در خرده فروشی‌ها، املاک و مستغلات و خدمات و محصولات رستوران‌ها اطلاع‌رسانی کند. از تراکت‌های تبلیغاتی برای اعلام تغییرات اساسی مانند دایر شدن شعبه جدید فروشگاه یا تغییر آدرس استفاده می‌شود. همچنین پخش این تراکت ها در مناطق پر رفت و آمد آسان بوده و به شما امکان می‌دهد تا مخاطبان خاصی را هدف قرار دهید.

تراکت ها میتوانند به صورت رنگی یا سیاه و سفید و در هر دو نوع یک رو و یا دو رو چاپ شوند. در این زمینه میتوانید با گروه حرفه ای ما در ارتباط باشید.

استعلام قیمت چاپ تراکت

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

در چاپ تراکت ها معمول است که از دو نوع کاغذ گلاسه و یا تحریر استفاده شود. کاغذ گلاسه نسبت به کاغذ تحریر شیک تر و گران تر است. قیمت بیشتر این کاغذ به دلیل ظاهر زیباتر و کیفیت بالاتر چاپ آن است.

 • کاغذ تحریر 70 گرم: نازکترین نوع کاغذ است که همان احساس و وزن کاغذ دفترچه یادداشت را تداعی می‌کند. این نوع کاغذ به افرادی که تعداد بالایی تراکت را در مناطق پر رفت و آمد پخش می‌کنند، توصیه می‌شود.
 • کاغذ تحریر 80 گرم: همان وزن کاغذ مجله را داشته و ماندگاری بیشتری نسبت به کاغذ 70 گرم دارد. این کاغذ، بهترین گزینه برای افرادی است که سهولت و انعطاف‌پذیری کاغذ سبک را به همراه دوام بیشتری می‌خواهند.
 • گلاسه 120 گرم: این نوع کاغذ بسیار ضخیم‌تر از كاغذ تحریر بوده اما هنوز قابیلت تا شدن دارد. این نوع مقوا برای توزیع تراکت‌های تجاری در افتتاحیه فروشگاه‌ها و اجلاس‌های کوچک، پیشنهاد می‌شود.
 • گلاسه 135 گرم: این نوع کاغذ محکم‌ترین و سخت‌ترین کاغذ موجود است. وزن آن معمولاً برای درب‌آویزها و کارت پستالهایی که در معرض نمایش هستند مناسب است. این نوع کاغذ برای تراکت هایی که در صندوق‌های فروشگاه یا اتاق‌های انتظار نمایش داده می‌شوند، مناسب‌تر است. همچنین ما این نوع کاغذ را برای تراکت های تجاری که به دنبال یک نگاه خاص و حرفه‌ای هستند، توصیه می‌کنیم.
 • کاغذ کرافت: این نوع کاغذ، بازیافتی بوده و بیشتر برای تراکت های خاص مثل رستورانها و مراکز هنری مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر در تراکت خود میخواهید از عکس و یا متنی که نیاز به جوهر بالا دارد استفاده کنید بهتر است تا آن را روی کاغذ گلاسه چاپ کنید تا نمای زیبایی داشته باشد. هم چنین اگر قصد دارید تا از چاپ افست استفاده کنید بهتر است تا تراکت ها را در تیراژ بالا سفارش دهید تا هزینه کمتری متحمل شوید.

ابعاد تراکت ها اغلب به گونه ای است که به راحتی در دست و یا کیف دستی جای بگیرند.

بیشتر تراکت ها در ابعاد

 • A5 ابعاد ( 14.8x21 )
 • B5 ابعاد ( 17.5x25 )
 • A6 ابعاد ( 10.5x14.8 )
 • B6 ابعاد ( 12.5x17.5 )

با وجود ابعاد از پیش تعیین شده میتوان برای تراکت ها ابعاد جدیدی را تعریف کرد که نیاز به ساخت قالب جدید داشته باشد تا خاص بودن تبلیغ شما را به نمایش بگذارد.

گزینه پوششی تعیین کننده ظاهر و جنبه حسی طراحی تراکت شما است. در اینجا یک راهنمای سریع در مورد آنچه که از سه گزینه موجود باید انتظار داشته باشید، ارائه شده است.

پوشش مات: به تراکت های سفارشی شما یک ظاهر صاف و ملایم می‌بخشد. این پوشش برای طرح‌هایی که تصاویر بزرگ و متن طولانی تر دارند، مناسب‌تر است.

پوشش براق: به طراحی تراکت شما رنگ‌های بیشتری اضافه می‌کند. انتظار درخشش سطحی بیشتری داشته باشید که هنگام قرار گرفتن در زیر نور منعکس می‌شود. این پوشش مانند ظاهر پایانی مجلات است.

پوشش UV بسیار براق: درخشان‌تر از پوش براق است و انعکاس بیشتری ایجاد می‌کند. این نوع پوشش قابلیت توزیع مکرر دارد و در برابر سایش مقاوم است، بنابراین برای تراکت هایی که در فضای بیرون و در رویدادهای بزرگ توزیع می‌شوند، پیشنهاد می‌گردد.

گزینه های سفارشی چاپ تراکت :

در بازار رقابتی امروز، ابزارهای بازاریابی کاملا منحصر به فرد، شما را قادر می سازند تا از رقبایتان متمایز گردیده و نیازهای مشتریان فعلی و بالقوه خود را به خوبی برآورده کنید. مجتمع چاپ روتا در این زمینه فعال بوده و میتواند شما را برای پیشرفت در این مسیر یاری دهد. مشاوران خبره ی ما در زمینه ی چاپ، با توجه به طیف وسیع محصولات و گزینه ها، راه حل درستی برای پروژه ی چاپ سفارشی شما خواهند یافت تا به آن ظاهری بی نظیر ببخشند.

رنگ های پنتون، برش قالبی، پوشش سلفون مات و براق، پوشش UV براق و انواع تاخوردگی های سفارشی موجب تمایز تراکت های شما از سایر تراکت های تبلیغاتی میشوند. در این مجمتمع هر طرحی که داشته باشید قابل اجرا است.

خلق طرح های چشم نواز:

 1. همیشه متن یا عکس هایی داشته باشید که جلب توجه کند.
 2. برای کمک به بیشتر دیده شدن ، از فونتهای مختلف استفاده نکنید.
 3. در طرح خود از کوپن یا برگه های تخفیف استفاده کنید.
 4. از برش های کوچک استفاده کنید تا راحت تر در دست یا کیف جا شود.

فراتر از طراحی و چاپ تراکت پیش بروید:

 • مخاطبان خود را شناخته و حتما تراکت (فلایر)های خود را در رویدادها و موقعیتهای مناسب توزیع کنید.
 • خوانندگان را با تیترها و عناوین به دام بیاندازید. (شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا توجه آنها را به متن جلب کنید.)
 • راه تماس مشخصی برا مشتریان در نظر بگیرید. (اطلاعات تماس و آدرس شبکه های اجتماعی خود را بزرگ و به صورت بولد بنویسید.)

روش چاپ تراکت و نحوه پخش آن

همانطور که پیشتر نیز اعلام کردیم چاپ تراکت ها به دلیل اینکه در تعداد بالا توزیع میشوند، کوچک و سبک هستند و در هر جایی میتوانند در دسترس افراد قرار بگیرند یکی از کلیدی‌ترین راه‌های بازاریابی محصول و یا خدمات مورد نظر شما محسوب میشوند. برای طراحی این ابزار کلیدی بازاریابی باید با یک گروه حرفه ای همکاری کرد تا بهترین ایده ها را در اختیار شما قرار دهند. گروه حرفه ای طراحی و چاپ تراکت ما میتوانند در این زمینه به شما کمک فراوانی کنند.

علاوه بر گزینه های استاندارد چاپ تراکت، ما گزینه های بسیاری برای خدمات پس از چاپ سفارشی داریم که شامل ابعاد سفارشی، کاغذهای سفارشی، مرکب های سفارشی، خدمات سلفون، برش قالبی، سوراخ دار کردن و خدمات طراحی و ارسال پستی تراکت است.

تراکت ها می توانند در قسمت رویی در چهار رنگ به چاپ برسند و قسمت پشتی نیز می تواند خالی و سفید، سیاه و یا تمام رنگی باشد. گزینه های بسیاری برای سفارشی کردن انواع تاخوردگی وجود دارد مانند تای دو لت، تای سه لت، تای آکاردئونی و تای دروازه ای.

پوشش ورنی با کیفیت بالا نیز بدون هزینه اضافی به تراکت ها اضافه می شود. همچنین پوشش UV نیز برای محافظت و درخشندگی بیشتر تراکت ها در دسترس است که گزینه بسیار مناسبی برای جلب توجه و همچنین ماندگاری محتوای تراکت در اثر استفاده ی مکرر است. میتوانید با ما در ارتباط باشید و با یکی از متخصصین ما در این حوزه، راجع به ساخت یک تراکت تمام رنگی باکیفیت – که توجهات را به شما جلب کرده و اجازه می دهد تا بر اداره کسب و کار خود تمرکز کنید – صحبت کنید.

سوالات متداول در زمینه چاپ تراکت

گلاسه 300 گرم، ضخیم ترین نمونه ما در بین گزینه‌های کاغذ و مقوا است. این نوع مقوا در مقایسه با بقیه با دوام تر است و وزنی شبیه به کارت ویزیت‌های استاندارد و دعوت نامه‌های لوکس دارد.

تراکت ها معمولاً از یک سمت خوانده می‌شوند اما می‌توانید با چاپ کردن روی قسمت جلویی و پشتی اطلاعات بیشتری را به آن اضافه نمائید. چاپ روی هر دو طرف، به شما امکان می‌دهد فضای موجود را به حداکثر رسانده و در مواردی مانند یک خط محصول یا سرویس‌های متعدد، اطلاعات بیشتری را شرح دهید.

 • بدون صرفنظر از جذابیت بر روی طراحی تمرکز کنید. ظاهر کلی نباید زیاد شلوغ باشد و باید خوانندگان را به سمت تصاویر و عناوین اصلی شما سوق دهد.
 • از یک فونت خوانا و تصاویر با وضوح بالا استفاده کنید. تراکت ها به سرعت اسکن می‌شوند و لذا یک تصویر با پیکسل‌های درشت یا فونت گیج کننده باعث از دست رفتن توجه مشتری خواهد شد.
 • مستقیم سر اصل مطلب بروید. اطلاعیه‌ها و پیشنهادات تخفیف باید به سرعت دیده شوند. برای جلب مشتریان و ایجاد علاقه به برند خود از یک فراخوان استفاده کنید.