بروشور چیست

بروشور به معنی دفترچه یا کاغذیست حاوی اطلاعاتی راجب محصول یا خدماتی که شما خریداری کرده اید. بروشورها معمولا در ابعاد کوچک در داخل جعبه یا بسته بندی محصول قرار دارند.بروشور گلاسه

سفارشی کردن بروشورهای شما هیچ گاه از این ساده تر نبوده است. ما تقریبا هر آنچه را که شما درخصوص بروشورتان بخواهید انجام می دهیم: خواه ابعاد آن 21 در 29 سانتیمتر و تاخورده به صورت سه لایه باشد و خواه با ابعاد بزرگ با زاویه قائمه و قالب خاص بوده و از وسط تاخورده باشد. چه 100 بروشور بخواهید و چه 100000 بروشور، چاپخانه مجهز ما یک بروشور کاملاً حرفه ای با چاپ چهاررنگ با هزینه کم به شما تحویل خواهد داد. ما همچنین قادر هستیم با خدمات پستی مستقیم و تیپاکس سفارش شما را در کمترین زمان به شما تحویل دهیم.

چاپ بروشور یکی از بهترین راه های تقویت کسب و کار، چه کوچک و چه بزرگ، است. از آنجا که بروشورها برای طیف گسترده ای از موقعیتها کاری مناسب هستند، یکی از متنوع ترین رسانه های بازاریابی به شمار می روند. آنها به عنوان یک راهنمای تعاملی به کار می روند؛ چراکه محصولات و خدمات مورد نظر را شرح داده و ویژگی ها و مزایای کلیدی آنها را برای مشتریان بیان می کنند. از آنجاکه بروشورها بسیار ارزان هستند، با صرف بودجه ای بسیار اندک دارای بازدهی عالی می باشند.

گزینه های چاپ بروشور سفارشی:

بروشورهای تبلیغاتی یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی هستند که کسب و کارهای گوناگون، آن را برای ارائه ارزش های خود به مشتریان به کار میگیرند. از یک بروشور یک طرفه ی ساده گرفته تا بروشورهای سه لت و یا چند لت، مجتمع چاپ روتا بروزترین دستگاه چاپ افست جهت چاپ بروشور و تراکت های تبلیغاتی برای کسب و کار شما به کار میبرد.
یک بروشور دارای جنس مناسب کاغذ و روکش سفارشی، ارزش برند شما را حتی پیش از آنکه مشتریان کلمه ای از آن را خوانده باشند، به خوبی بازگو میکند. همچنین ظاهر، حس و یا تعاملی که با یک تاخوردگی جالب و یا قالب خاص در بروشور بوجود می آید باعث می شود تا در یادها ماندگار شود.

 • ظاهر بروشور میتواند ترکیبی از سلفون مات با پوشش یووی موضعی، با استفاده از رنگ های سیستم پنتون و یا دارای یک برش قالبی خاص باشد.
 • احساس ایجاد شده توسط پوشش یووی موضعی  یا یک برجستگی ظریف، پیغامی زیرکانه از کیفیت کار را به مشتری انتقال می کند.
 • تعامل ایجاد شده درحین باز کردن تای یک لت از بروشور جذاب به شما این امکان را می دهد، تا این امر را که در هر مرحله کدام بخش از داستان شما به مشتری گفته شود، کنترل کنید.

گزینه های جلب توجه کننده را در بروشور خود به کار بگیرید:

مواردی از قبیل:

پوشش سلفون:

در این تکنیک، سلفون تحت گرما و فشار قرار گرفته و برروی کار بروشور چاپ شده قرار می گیرد که انواع مدلهای آن می تواند به شکل براق و مات و یا مخملی باشد.

با پوشش سلفون  لوگو ، متن و یا عناصر طراحی شده در کار بهتر دیده می شود.

پوشش سلفون براق

برجسته سازی در چاپ بروشور:

بروشورها می توانند پس از چاپ، لوگوها، متون و یا تصاویر برجسته سازی شوند تا خواننده بتواند نسبت به آنها حس لامسه داشته باشد. این روش می تواند به منظور تاثیرگذاری بیشتر به کار رود. سه بعدی کردن بروشور، باعث می شود مشتری چیزی برای لمس کردن و حس کردن در دست داشته باشد و همین امر ارتباط او را با بروشور بیشتر می کند. محققین در پژوهشی که در سال 2011در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انجام دادند دریافتند که افراد اغلب چیزهایی را به خاطر می آورند که علاوه بر دیدن، آنها را لمس هم کرده باشند.

چاپ بروشور با برش قالبی:

برش قالبی به شما این امکان را می دهد که لبه های خاص و برش های منحصربه فرد در بروشور خود داشته باشید. می توانید بخشی از متن را برش دهید تا قاب پشت آن قابل مشاهده باشد. با این کار شکل منحصر به فردی به بروشور خود می دهید. ما قادریم به شما در اجرای تکنیک برش های قالبی سفارشی کمک کنیم تا بروشور شما جلب توجه کرده و در خاطر مشتریانتان ماندگار شود.

 • تحریر 70 گرم
 • تحریر 80 گرم
 • گلاسه 100 گرم
 • گلاسه 120 گرم
 • گلاسه 135 گرم
 • گلاسه 150 گرم
 • گلاسه 170 گرم
 • گلاسه 200 گرم
 • گلاسه 250 گرم
 • گلاسه 300 گرم
 • کاغذ کرافت
جهت چاپ بروشور معمولا از کاغذهای نازک استفاده می شود تا در خط تا و تا کردن جهت گذاشتن داخل بسته بندی مشکلی بوجود نیاید.
 • سایز A4 با ابعاد cm 21×29.7 در لت بندی 2 لت و 3 لت
 • سایز A5 با ابعاد cm 14.8×21 در لت بندی 2 لت
 • سایز B5 با ابعاد cm 17.5×25 در لت بندی 2 لت
 • سایز B4 با ابعاد cm 25×35 در لت بندی 2 لت و 3 لت
 • سایز A3 با ابعاد cm 42×29.7 در لت بندی 2 لت، 3 لت و 4 لت
 • و سایز های سفارشی با لت بندی دلخواه مثل: ابعاد 66×22 در لت بندی 3 لت
 • سلفون مات
 • سلفون براق
 • یووی سیلندری
 • یووی موضعی
 • سلفون مات + یووی موضعی
 • طلاکوب، نقره کوب
 • برجسته سازی

Your Content Goes Here

آدرس تلگرام ما :

https://telegram.me/Rotaprinting

تاخوردگی های ویژه و خاص در چاپ بروشور:

بروشورهای تاخورده ساده ترین و مقرون به صرفه ترین ابزار برای کنترل نحوه ی مشاهده ی پیغام های شما توسط مشتریان می باشند. هریک از قاب های ایجاد شده توسط تا به مانند صفحه ای از یک داستان و یا صحنهای از یک فیلم عمل می کند. هنگامی که تای کاغذ باز می شود، مشتری پیغام شما را دقیقاً همان گونه که خود شما مایلید، مشاهده نموده و میخواند. بسیاری از انواع تاخوردگی های قابل ارائه توسط مجموعه ی ما با صرف هزینه ای بسیار اندک به ازای هر بروشور قابل انجام است. بروشور کلاسیک سه لت بخاطر سهولت در تا کردن آن، محبوب ترین بروشورها می باشد. اما در عین حال بروشور دو لت، بروشور آکاردئونی (مانند آنچه که در تصویر می بینید) و حتی بروشورهایی با تاخوردگی های بیشتر نیز می توانند با اشکال بسیار متنوعی به کار گرفته شوند.

بروشورهای به شکل پاکت پستی:

بروشورهایی که مطابق با دستورالعملهای اداره پست ایران باشند و بتوانند خود به شکل پاکت در بیایند، میتوانند برای مشتریان ارسال شوند. بنابراین نیازی به صرف زمان و هزینه برای گذاشتن بروشورها در پاکت ندارید. ما آدرس شما را با استفاده از چاپ افست  درست برروی بروشور چاپ میکنیم. ما در طراحی یک بروشور پستی با ظاهری عالی به شما کمک کنیم تا آن ها از طریق سرویس اداره پست سالم و دست نخورده به صندوق پستی مشتریان برسانید. مشاوران چاپ ما همچنین میتوانند درتعیین اندازه درست پاکت و نوع ارسال آن نیز به شما کمک کنند تا بتوانید هزینه ی خود را با بودجه ای که در نظر گرفته اید تطبیق دهید.

بروشورهای با ابعاد سفارشی:

بروشورهای با اندازه های معمولی برای موارد عادی به کار میرود. اما درصورتی که قصد دارید متفاوت باشید و سعی دارید تا در حرفه ی خود باقی بمانید، بروشورهای معمولی کافی نیستند. ما میتوانیم طیف وسیعی از ابعاد بروشور را فراتر از ابعاد نرمال به شما پیشنهاد دهیم.

مرکب های سفارشی:

گاهی اوقات یک نوشته ی ظریف تر تاثیر بیشتری نسبت به یک نوشته ی پرزرق و برق دارد. استفاده از سیستم رنگ پنتون، مرکب های متالیک و یا جوهرهای معطر می تواند یک خلاقیت درجه یک به بروشور شما اضافه کرده و باعث شود بروشور شما مورد توجه قرار گرفته و در خاطر افراد بماند. شما همچنین می توانید پوشش UV موضعی را به بروشور خود اضافه کنید تا برروی عناصری از طراحی که مایلید در اذهان باقی بماند تاکید کنید. علاوه بر این می توانید از آن برای متمایز نمودن نام شرکت و یا محصول خود با صرف هزینه ی کمتری نسبت به خدمات پس از چاپ دیگر استفاده کنید.

روکش های خاص بروشور:

بروشورها دارای قابلیت در دست گرفته شدن و لمس شدن دارند. شما می توانید حس لامسه را با پوشش های خاصی از قبیل سلفون ، یووی ، برجسته سازی به کار بگیرید. روکش ها همچنین می توانند نه تنها فرم، بلکه عملکرد بروشور را نیز تغییر دهند. کاغذ بدون روکش و یا با روکش مات این قابلیت را به بروشور شما می دهد تا برروی آن چیزی یادداشت شود. یک روکش براق باعث می شود تصاویر برجسته به نظر رسیده و همچنین بروشور در برابر گرد و غبار و لکه ها مقاوم باشد.

سوالات رایجی که اغلب درخصوص چاپ بروشور پرسیده می شود:

سایز استاندارد بروشور چیست؟

رایج ترین سایز بروشور 21 در 29.7 سانتیمتر است که اغلب به صورت یک بروشور سه لت تاخورده می باشد. سایز رایج دیگر 21 در 35 سانتیمتر بوده که به صورت 4 لت تا می خورد. همچنین سایز 28 در 42 سانتیمتر از وسط تا می شود که درنهایت به صورت دو برگ 21 در 28 سانتمیتر دیده می شود. سایز بزرگ 28 در 63 سانتیمتر نیز معمولا به صورت سه لت 21 در 28 سانتمیتر تا می خورد.

آیا ممکن است که یک بروشور در سایزی سفارشی طراحی شود؟

ما به شما کمک می کنیم تا بروشور خود را در هر سایز و هر شکلی که در نظر دارید، سفارش دهید. در حقیقت، ما ترجیح می دهیم تا بروشورهایی با سایزهای غیر معمول و جذاب تهیه کنیم؛ چراکه این امر به ما کمک میکند تا آن چه را که میتوان انجام داد بهتر درک کنیم.

روش های رایج تا کردن بروشور چیست؟

روش های زیادی برای تا کردن بروشور وجود دارد که می توان به کمک آنها فرمتهای جذابی را برای ارائه ی اطلاعات خلق نمود. بجز بروشورهای دو یا سه لت که بسیار متداول هستند، بروشورهای  آکاردئونی، مدل های باز یا بسته ی دروازه ای، بروشورهای تاخورده و سپس سه لت شده، بروشورهای دارای تای موازی دوبل و نهایتا بروشور 4 لت نیز از سایر انواع رایج بروشور هستند. همچنین انواع مختلفی از تا یا طرح قالب خورده نیز وجود دارد، به شکلی که در آن قاب ها در ابعاد مختلفی بوده و ظاهری مبهم و در عین حال بسیار هنری وچشم نواز خواهند داشت.

چرا از بروشور برای بازاریابی استفاده می کنیم؟

مشتریان 70٪ بیشتر احتمال دارد چیزی را که به صورت چاپ شده دیده اند به یاد بیاورند؛ ضمن اینکه بروشورها یکی از مقرون به صرفه ترین راهها برای چاپ پیام و تبلیغات شما می باشند.

به چه چیزی بروشور گفته میشود؟

اصطلاح بروشور در واقع به طیف وسیعی از مدلهای چاپی اشاره دارد. بروشورها ابزار بازاریابی چاپ شده ای هستند که به منظور ایجاد دارای لت های تا شده می باشند. هر قاب، وجه جدیدی برای در برگرفتن پیامهای بازاریابی شما است. بروشورها همچنین با نام های زیر نیز خوانده می شوند:

 • تراکت ها
 • جزوات
 • رساله های چاپی
 • کاتالوگ

بروشورها برروی چه نوع کاغذهایی به چاپ می رسند؟

بروشورها می توانند تقریبا برروی هرنوع کاغذی به چاپ برسند: از کاغذهای نازک بدون روکشو یا روکش دار براق گرفته تا کاغذهای با روکش بسیار ضخیم که هنگام تاشدن، یک بروشور بسیار سفت و محکم ایجاد میکنند. کاغذهای استاندارد ما در ادامه لیست شده اند، اما توجه داشته باشید که تنوع زیادی در انتخاب کاغذ بروشور وجود دارد که شامل کاغذهای گلاسه ، تحریر ، کرافت و فانتزی نیز می باشد. کاغذهای خاص برای کاربردهای ویژه بهتر عمل می کند، بنابراین حتما با متخصصین ما برای انتخاب مناسب ترین کاغذ جهت پروژه ی بخصوص خود مشورت کنید.

چه گزینه های برای سفارشی شدن یک بروشور وجود دارد؟

روشهای زیادی برای چاپ و روکش کردن یک بروشور سفارشی وجود دارد که شامل برش قالبی، نقش برجسته، پوشش سلفون، پوشش ورنی ماشین (که انجام آن توسط مجموعه ی ما بدون صرف هزینه ی بیشتر امکان پذیر است)، مرکب های متالیک و پنتون، جوهرهای معطر، پوشش یووی و… می باشد.

آیا میتوانم یک بخش سوراخ سوراخ شده (پرفراژ) برروی بروشور خود داشته باشم که امکان جداکردن داشته باشد؟

قطعاً؛ یک بخش کوچک و یا حتی کل قاب (لت) این امکان را خواهد داشت که به راحتی کنده شود. این یک روش فوق العاده برای مواقعی است که کوپن های تخفیف، بلیط، و یا مشوق ها (هدایا)  دیگری را در بروشور خود قرار داده باشید تا مردم را به تعامل و بازدید از کسب و کارخود رهنمون کنید. درحالیکه قسمت مورد نظر قابلیت جداشدن دارد، بخش عمده ای از بروشور برای مراجعات آینده نگاه داشته خواهدشد. ما حتی می توانیم بخش هایی به شکل کارت ایجاد کنیم تا مشتریان این امکان را داشته باشند که آنرا از طریق نامه به شما بازگردانند. با این روش شما خواهید فهمید که بازاریابی تان تا چه میزان موثر بوده است.

آیا یک بروشور می تواند بدون پاکت پست شود؟

بله؛ در صورت رعایت استانداردهای سازمان پست ایران در انتخاب ابعاد، ضخامت، محل نوشتن آدرس و زبانه این امکان وجود دارد. این یک روش کاملاً اقتصادی برای ارسال بروشورها است که به هیچ پاکت نامه ای نیاز نداشته و پیام یا تبلیغات شما در معرض دید قرار دارد. ما دارای متخصصین نامه نگاری اختصاصی هستیم که مستقیما با ادراه پست همکاری دارند تا برای شما این اطمینان حاصل شود که بهترین تجربه ی ممکن را ازطریق پست مستقیم خواهید داشت. برای دریافت اطلاعات دقیقتر درخصوص الزامات آن با همکاران ما تماس بگیرید.

آیا شما دارای قالب های آماده ی بروشور نیز می باشید؟

ما دارای قالبهای طرحبندی شده برای بروشورهای با ابعاد استاندارد و تاخوردگی های رایج هستیم. درخصوص ابعاد و تاخوردگی های خارج از این استانداردها با ما مشورت کنید.