بروشور چیست

بروشور به معنی دفترچه یا کاغذیست حاوی اطلاعاتی راجب محصول یا خدماتی که شما خریداری کرده اید. بروشورها معمولا در ابعاد کوچک در داخل جعبه یا بسته بندی محصول قرار دارند.بروشور گلاسه

طراحی و چاپ بروشور تبلیغاتی تخصص ماست و تقریبا هر آنچه را که شما درخصوص بروشورتان بخواهید انجام می دهیم: خواه ابعاد آن 21 در 29 سانتیمتر و تاخورده به صورت سه لت باشد و خواه با ابعاد بزرگ با زاویه قائمه و قالب خاص بوده و از وسط تاخورده باشد. چه 100 بروشور بخواهید و چه 100000 بروشور، چاپخانه مجهز ما یک بروشور کاملاً حرفه ای با چاپ چهاررنگ و قیمت مقرون به صرفه به شما تحویل خواهد داد. ما همچنین قادر هستیم با خدمات پستی مستقیم و تیپاکس سفارش شما را در کمترین زمان به شما تحویل دهیم.

چاپ بروشور یکی از بهترین راه های تقویت کسب و کار، چه کوچک و چه بزرگ، است. از آنجا که بروشورها برای طیف گسترده ای از موقعیتها کاری مناسب هستند، یکی از متنوع ترین رسانه های بازاریابی به شمار می روند. آنها به عنوان یک راهنمای تعاملی به کار می روند؛ چراکه محصولات و خدمات مورد نظر را شرح داده و ویژگی ها و مزایای کلیدی آنها را برای مشتریان بیان می کنند. از آنجاکه بروشورها بسیار ارزان هستند، با صرف بودجه ای بسیار اندک دارای بازدهی عالی می باشند.

گزینه های چاپ بروشور سفارشی:

بروشورهای تبلیغاتی یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی هستند که کسب و کارهای گوناگون، آن را برای ارائه ارزش های خود به مشتریان به کار میگیرند. از یک بروشور یک طرفه ی ساده گرفته تا بروشورهای سه لت و یا چند لت، مجتمع چاپ روتا بروزترین دستگاه چاپ افست جهت چاپ بروشور و تراکت های تبلیغاتی برای کسب و کار شما به کار میبرد.
یک بروشور دارای جنس مناسب کاغذ و روکش سفارشی، ارزش برند شما را حتی پیش از آنکه مشتریان کلمه ای از آن را خوانده باشند، به خوبی بازگو میکند. همچنین ظاهر، حس و یا تعاملی که با یک تاخوردگی جالب و یا قالب خاص در بروشور بوجود می آید باعث می شود تا در یادها ماندگار شود.

 • ظاهر بروشور میتواند ترکیبی از سلفون مات با پوشش یووی موضعی، با استفاده از رنگ های سیستم پنتون و یا دارای یک برش قالبی خاص باشد.
 • احساس ایجاد شده توسط پوشش یووی موضعی  یا یک برجستگی ظریف، پیغامی زیرکانه از کیفیت کار را به مشتری انتقال می کند.
 • تعامل ایجاد شده درحین باز کردن تای یک لت از بروشور جذاب به شما این امکان را می دهد، تا این امر را که در هر مرحله کدام بخش از داستان شما به مشتری گفته شود، کنترل کنید.

گزینه های جلب توجه کننده را در بروشور خود به کار بگیرید:

مواردی از قبیل:

پوشش سلفون:

پوشش سلفون براق

در این تکنیک، سلفون تحت گرما و فشار قرار گرفته و برروی کار بروشور چاپ شده قرار می گیرد که انواع مدلهای آن می تواند به شکل براق و مات و یا مخملی باشد.

با پوشش سلفون لوگو، متن و یا عناصر طراحی شده در کار بهتر دیده می شود. در ضمن باعث افزایش مقاومت بروشور دربرابر پارگی و آلودگی هایی که باعث از بین رفتن رنگ چاپی می شود، میگردد.

چاپ روتا پوشش سلفون را با دو تکنیک حرارتی و چسبی برای بروشورهای شما انجام میدهد.

برجسته سازی در چاپ بروشور:

بروشورها می توانند پس از چاپ، لوگوها، متون و یا تصاویر برجسته سازی شوند تا خواننده بتواند نسبت به آنها حس لامسه داشته باشد. این روش می تواند به منظور تاثیرگذاری بیشتر به کار رود. سه بعدی کردن بروشور، باعث می شود مشتری چیزی برای لمس کردن و حس کردن در دست داشته باشد و همین امر ارتباط او را با بروشور بیشتر می کند. محققین در پژوهشی که در سال 2011در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انجام دادند دریافتند که افراد اغلب چیزهایی را به خاطر می آورند که علاوه بر دیدن، آنها را لمس هم کرده باشند.

چاپ بروشور با برش قالبی:

برش قالبی به شما این امکان را می دهد که لبه های خاص و برش های منحصربه فرد در بروشور خود داشته باشید. می توانید بخشی از متن را برش دهید تا قاب پشت آن قابل مشاهده باشد. با این کار شکل منحصر به فردی به بروشور خود می دهید. ما قادریم به شما در اجرای تکنیک برش های قالبی سفارشی کمک کنیم تا بروشور شما جلب توجه کرده و در خاطر مشتریانتان ماندگار شود.

 • تحریر 70 گرم
 • تحریر 80 گرم
 • گلاسه 100 گرم
 • گلاسه 120 گرم
 • گلاسه 135 گرم
 • گلاسه 150 گرم
 • گلاسه 170 گرم
 • گلاسه 200 گرم
 • گلاسه 250 گرم
 • گلاسه 300 گرم
 • کاغذ کرافت
جهت چاپ بروشور معمولا از کاغذهای نازک استفاده می شود تا در خط تا و تا کردن جهت گذاشتن داخل بسته بندی مشکلی بوجود نیاید.
 • سایز A4 با ابعاد cm 21×29.7 در لت بندی 2 لت و 3 لت
 • سایز A5 با ابعاد cm 14.8×21 در لت بندی 2 لت
 • سایز B5 با ابعاد cm 17.5×25 در لت بندی 2 لت
 • سایز B4 با ابعاد cm 25×35 در لت بندی 2 لت و 3 لت
 • سایز A3 با ابعاد cm 42×29.7 در لت بندی 2 لت، 3 لت و 4 لت
 • و سایز های سفارشی با لت بندی دلخواه مثل: ابعاد 66×22 در لت بندی 3 لت
 • سلفون مات
 • سلفون براق
 • یووی سیلندری
 • یووی موضعی
 • سلفون مات + یووی موضعی
 • طلاکوب، نقره کوب
 • برجسته سازی

برای مشاهده طرح های آماده بروشور به این صفحه مراجعه کنید.

تاخوردگی های ویژه و خاص در چاپ بروشور:

بروشورهای تاخورده ساده ترین و مقرون به صرفه ترین ابزار برای کنترل نحوه ی مشاهده ی پیغام های شما توسط مشتریان می باشند. هریک از قاب های ایجاد شده توسط تا به مانند صفحه ای از یک داستان و یا صحنهای از یک فیلم عمل می کند. هنگامی که تای کاغذ باز می شود، مشتری پیغام شما را دقیقاً همان گونه که خود شما مایلید، مشاهده نموده و میخواند. بسیاری از انواع تاخوردگی های قابل ارائه توسط مجموعه ی ما با صرف هزینه ای بسیار اندک به ازای هر بروشور قابل انجام است. بروشور کلاسیک سه لت بخاطر سهولت در تا کردن آن، محبوب ترین بروشورها می باشد. اما در عین حال بروشور دو لت، بروشور آکاردئونی (مانند آنچه که در تصویر می بینید) و حتی بروشورهایی با تاخوردگی های بیشتر نیز می توانند با اشکال بسیار متنوعی به کار گرفته شوند.

بروشورهای به شکل پاکت پستی:

بروشورهایی که مطابق با دستورالعملهای اداره پست ایران باشند و بتوانند خود به شکل پاکت در بیایند، میتوانند برای مشتریان ارسال شوند. بنابراین نیازی به صرف زمان و هزینه برای گذاشتن بروشورها در پاکت ندارید. ما آدرس شما را با استفاده از چاپ افست درست برروی بروشور چاپ میکنیم. ما در طراحی یک بروشور پستی با ظاهری عالی به شما کمک کنیم تا آن ها از طریق سرویس اداره پست سالم و دست نخورده به صندوق پستی مشتریان برسانید. مشاوران چاپ ما همچنین میتوانند درتعیین اندازه درست پاکت و نوع ارسال آن نیز به شما کمک کنند تا بتوانید هزینه ی خود را با بودجه ای که در نظر گرفته اید تطبیق دهید.

بروشورهای با ابعاد سفارشی:

بروشورهای با اندازه های معمولی برای موارد عادی به کار میرود. اما درصورتی که قصد دارید متفاوت باشید و سعی دارید تا در حرفه ی خود باقی بمانید، بروشورهای معمولی کافی نیستند. ما میتوانیم طیف وسیعی از ابعاد بروشور را فراتر از ابعاد نرمال به شما پیشنهاد دهیم.

مرکب های سفارشی:

گاهی اوقات یک نوشته ی ظریف تر تاثیر بیشتری نسبت به یک نوشته ی پرزرق و برق دارد. استفاده از سیستم رنگ پنتون، مرکب های متالیک و یا جوهرهای معطر می تواند یک خلاقیت درجه یک به بروشور شما اضافه کرده و باعث شود بروشور شما مورد توجه قرار گرفته و در خاطر افراد بماند. شما همچنین می توانید پوشش UV موضعی را به بروشور خود اضافه کنید تا برروی عناصری از طراحی که مایلید در اذهان باقی بماند تاکید کنید. علاوه بر این می توانید از آن برای متمایز نمودن نام شرکت و یا محصول خود با صرف هزینه ی کمتری نسبت به خدمات پس از چاپ دیگر استفاده کنید.

روکش های خاص بروشور:

بروشورها دارای قابلیت در دست گرفته شدن و لمس شدن دارند. شما می توانید حس لامسه را با پوشش های خاصی از قبیل سلفون، یووی، برجسته سازی به کار بگیرید. روکش ها همچنین می توانند نه تنها فرم، بلکه عملکرد بروشور را نیز تغییر دهند. کاغذ بدون روکش و یا با روکش مات این قابلیت را به بروشور شما می دهد تا برروی آن چیزی یادداشت شود. یک روکش براق باعث می شود تصاویر برجسته به نظر رسیده و همچنین بروشور در برابر گرد و غبار و لکه ها مقاوم باشد.

طراحی بروشور

می توانید خودتان بروشور را طراحی کنید

اگر در تهیه ی بروشور برای شرکت خود به راهنمایی نیاز دارید، به بخش “دانلود طراحی آماده” مراجعه کنید.

الگوها برای تمام انواع استاندارد ابعاد و تای بروشور وجود دارند؛ همچنین الگوهای پیش طراحی شده رایگان برای نرم افزار کرل و فتوشاپ در دسترس می باشد. در این الگوها جایگزین کردن متن، لوگو و تصاویر مورد نظرتان با نمونه های درج شده  بسیار ساده بوده و به راحتی می توانید خود یک بروشور با ظاهری حرفه ای بسازید.

برای هدف خود طراحی کنید

مهمترین بخش بازاریابی نوشتاری شامل “فراخوانی برای اقدام” است که مشتری را تشویق می کند تا کاری را انجام دهد؛ بنابراین بروشور خود را با در نظر گرفتن هدف مزبور طراحی کنید. اگر میخواهید بروشور شما جلب توجه کند، از کارهای هنری جالب و جسورانه استفاده کنید. آنرا با جلوه های ویژه و سفارشی مانند روکش سلفون، برجسته سازی و پوشش های خاص قابل لمس کنید. اگر مایلید تا مشتریان بتوانند برروی بروشور چیزی بنویسند، آن را با روکش های براق نپوشانید. اگر می خواهید تا مشتریان خود را واقعا درگیر بروشور خود کنید، از تاخوردگی های جالب و پیچیده استفاده کنید تا حتی مجبور شوند برای بازکردن بروشور از فرد دیگری کمک بگیرند.

طرح ها و تاخوردگی ها

مورد دیگری که بعد از هدف باید در نظر داشته باشید، نحوهی چیدمان مطالب بروشور است. یک بروشور سه لت رایج ترین نوع بروشور است. اما در عین حال شما می توانید از انواع رایج آن بسیار فراتر روید. برخی از انواع بروشور به شرح زیر می باشد:

 • دو لت
 • صلیبی
 • دروازه ای (باز یا بسته)
 • پله پله
 • آکاردئونی
 • تای Z شکل (Z-fold)
 • رولی (Barrel Roll)
 • موازی دوبل
 • تای ماری شکل
بروشور 2 لت

2 لت

بروشور 3 لت

3 لت

بروشور دروازه ای

دروازه ای (باز یا بسته)

بروشور آکاردونی

آکاردئونی

بروشور

صلیبی

بروشور چهاررنگ

موازی دوبل

نکاتی درباره بازاریابی بروشور

هدف خود را در چاپ بروشور تعریف کنید:

به چه منظور میخواهید بروشور تهیه کنید؟ بازاریابی یا اقدام خاصی را هدایت می کند (مثلا افراد را ترغیب می کند تا برای مشاوره با شما تماس بگیرند، وارد وب سایت شما شوند، به شرکت شما سفارش دهند و …) و یا در تلاش است تا درخصوص برند یا شرکت شما اطلاعاتی را به دیگران ارائه دهد؛ و البته یک بروشور می تواند هر دو هدف را اغلب به صورت همزمان دنبال کند. چرا که در بروشور فضای زیادی وجود داشته و می توان آن را با تا زدن به قاب های جداگانه ای تفکیک نمود.

به این فکر کنید که از بازاریابی چه انتظاری دارید؛ سپس همه چیز بروشور را پیرامون این ایده طراحی کنید. بروشورها می توانند به روش های جالب و پیچیده ای تا بخورند. این تاخوردگی های جذاب همگی ایجاد تفاوت می کنند؛ زیرا هنگامیکه فردی ابزار بازاریابی (بروشور) شما را زمان طولانی تری در دست بگیرد، عمیق تر با آن درگیر شده و ساده تر آن را به خاطر می آورد.

سادگی را در طراحی بروشور خود رعایت کنید:

سادگی را در طراحی بروشور خود رعایت کرده و هدف خود را در طراحی آن در نظر بگیرید. تنها یک راه تماس ساده، واضح و عملی در اختیار مشتری قرار دهید. مستقیما از مشتری نخواهید تا با شما تماس گرفته و یا به وب سایت شما مراجعه کند. تنها، روشی را جهت ارتباط مشتری انتخاب کنید که ردیابی و ارزیابی آن برای شما ساده است. چرا که شما قطعا تمایل دارید تا بدانید چقدر از بروشورهای خود بازخورد دریافت کرده اید.

طراحی باید واضح بوده و خواندن متون در آن به سهولت انجام شود. بروشور یک ابزار است و خواندن آن نحوه ی استفاده از این ابزار است. آیا شما از یک مته ی برقی که روشن شدن آن 10دقیقه به طول می انجامد استفاده خواهید کرد؟ چرا فردی بروشوری را بخواند که مطالب مهم آن بین انبوهی از گرافیک های اضافی و بنجل پنهان شده باشد. پیام خود را در حداقل متن ممکن خلاصه کرده و از تصاویر و گرافیک ها برای الهام بخشیدن استفاده کنید.

منافع یا ویژگی ها ؟

اساتید بازاریابی معتقدند که هرگز با تکیه بر ویژگی ها (که معمولا راجع به مزایای محصول و پیشنهادات می باشد) تبلیغات خود را رهبری نکنید. بلکه بر این موضوع تمرکز کنید که محصول شما چگونه باعث خواهد شد تا کیفیت زندگی مشتریان شما بالاتر افزایش یابد. اما بروشورها دارای مکانی به عنوان لیست ویژگی ها هستند. اگر نیازمند یک روش سریع و موثر برای به رخ کشیدن ویژگی های محصول خود هستید، بروشور این امکان را برای شما ایجاد خواهد کرد. با این حال در حالت کلی، با تبلیغ منافع محصول خود پیش بروید و با تمرکز بر آن بازاریابی خود را انجام دهید.

چاپ بروشور خود را قابل ارزیابی کنید

اگر در طراحی و چاپ بروشور خود هدیه، آدرس اینترنتی و یا شماره تلفن دارید، سعی کنید تا آن ها را برای بروشور مزبور اختصاصی کنید. به این ترتیب می توانید تمام تماسهایی را که به یک شماره ی خاص شده و یا همه ایمیل هایی که به یک آدرس خاص فرستاده می شود ردیابی کنید، درحالیکه می دانید مربوط به آن بروشور خاص می باشد.

نکته جالب در مورد بازاریابی نوشتاری این است که هنگامی که چیزی را به جهان ارائه می دهید، نمی دانید کجا به پایان خواهد رسید. ممکن است شما تماس هایی از اشخاصی داشته باشید که هرگز جزء هدف شما نبوده اند؛ اما در هر صورت آن ها مشتریان فوق العاده ای هستند.

در برند خود یکپارچگی ایجاد کنید

در کلیه ی عناصر بازاریابی خود از رنگ ها، لوگوها، شعارها و سایر عناصر ظاهری به کار رفته در طراحی برند اصلی استفاده کنید. طراحی و چاپ بروشور تبلیغاتی خود را با ظاهری بسیار متفاوت از آنچه پیش از آن انجام داده اید، طراحی نکنید و دست کم لوگوی استاندارد کسب و کار خود را برروی بروشور درج کنید. ایجاد یکپارچگی در برند، شناسایی آن را برای مشتریان بالقوه ساده تر نموده و باعث می شود تا بعدها در هنگام خرید، شما را ساده تر به یاد آورده و پیدا کنند.

به چند تعداد چاپ بروشور نیاز دارید؟

این سوالی است که بدیهی به نظر می رسد؛ اما به هرحال پیش از سفارش باید بدانید که به چند بروشور نیاز دارید. هرچه تعداد بیشتری سفارش دهید، قیمت سفارش آن برای شما کمتر خواهد بود. پس دقت کنید که کمتر از نیاز سفارش ندهید. به همین ترتیب بیش از نیاز خود نیز سفارش ندهید؛ به خصوص اگر بروشور شما مربوط به مدت زمان محدودی (مانند نمایشگاه یا فروش ویژه) بوده و یا مکان مناسب برای نگهداری حجم زیادی از بروشورها در اختیار ندارید.

تعرفه قیمت چاپ بروشور :

در خصوص تعرفه قیمت چاپ بروشور تبلیغاتی لازم به ذکر است که با توجه به ابعاد و روکشهای پس از چاپ قیمتها متفاوت بوده لذا جهت دریافت تعرفه و لیست قیمت با همکاران ما در دفتر تماس حاصل فرمایید.پ

نکات مربوط به قیمت و تعرفه چاپ بروشور :

چه عواملی برقیمت یک بروشور تاثیرگذار است؟ عوامل متعددی می تواند در قیمت یک بروشور موثر باشد

نوع مرکب

چاپ کلیه ی تراکت ها و بروشورها با 4 رنگ اولیه در قسمت رو انجام می شود. طرف دوم را میتوان با فرآیند 4 رنگ CMYK یا مرکب سیاه ( Grayscale ) نیزسفارش داد و یا به صورت خالی رها کرد. جوهرهای پنتون یا متالیک همچنین می توانند بر اساس سفارش صورت گرفته به کار روند. به علاوه، ما پوشش ورنی ماشین را به طور رایگان و پوشش UV را با تخفیف ویژه بر روی کاغذهای گلاسه ی خود اعمال می کنیم. پوشش های مایع باعث افزایش استحکام کاغذ در برابر سایش و خراش می شود، درخشندگی بیشتری به کاغذ می دهد و بروشور را در هنگام ارسال پستی محافظت می کند. پوشش UV گلاسه، لایه ای فوق العاده براق و محافظ ایجاد کرده و باعث ایجاد جلوه ای غنی در بروشور می گردد.

نوع کاغذ و هزینه ی چاپ بروشور

اولین چیزی که موجب تفاوت در قیمت بروشورها می شود نوع کاغذ به کار رفته در آن می باشد. کاغذهای گلاسه حس لوکس تری دارند، اما هزینه ی آنها نیز بالاتر است. عموما کاغذهای ضخیمتر بسیار گران هستند، با این حال همکاران ما به شما کمک می کنند تا کاغذی مناسب با بودجه و هدف خود انتخاب کنید.
کاغذ یک بروشور اهمیت بسیاری دارد؛ چرا که کاغد تعیین کننده ی این است که یک بروشور چگونه تا بخورد. به معنای واقعی کلمه،کاغذ یکپارچگی ساختاری بروشور را تغییر می دهد. تمام کاغذهایی که ما در چاپ روتا استفاده می کنیم در رده ی خود جزو برترینها هستند. ما هرگز از کاغذهای ارزان قیمت و کم ارزش که نمی توانند جوهر را در خود نگه دارند، به درستی تا نمی شوند و یا استحکام کمی دارند، استفاده نمیکنیم. حتی اگر شما در انتخاب نوع بروشور گزینه ای مقرون به صرفه را انتخاب کنید، با این وجود ما در تولید آن از کاغذی باکیفیت استفاده خواهیم نمود.

سفارشی شدن و هزینه ی آن در چاپ بروشور

اضافه کردن موارد سفارشی مانند جوهر متالیک، روکش سلفون مات یا براق ، برش قالبی، برجسته سازی و فرو رفته سازی همگی بر هزینه سفارش شما می افزاید. برخی از آنها تاثیر بیشتری بر افزایش قیمت خواهند داشت، به خصوص برش قالبی و برجسته سازی که معمولا مستلزم این است که یک قالب مخصوص به بروشور شما ساخته شود. متخصصین چاپ مجموعه ی ما به شما کمک خواهند نمود تا راجع به استفاده از این گزینه های سفارشی تصمیم بگیرید. ما مایلیم تا بازاریابی شما نتیجه بخش باشد، بنابراین درصورتی که تصور کنیم موارد سفارشی تفاوتی در پیشرفت پروژه ی شما ایجاد نخواهد نمود، به شما گوشزد خواهیم کرد.

تعداد بروشورها

به دلیل اینکه بخش عمده ی هزینه های یک بروشور با چاپ افست مرتبط است، هرچه تعداد بروشور بیشتری چاپ کنید، هزینه ی شما به ازای چاپ هر بروشور کمتر خواهد بود. اگر تعداد زیادی بروشور را در یک نوبت چاپ کنید، برای شما کمی ارزانتر از وقتی خواهد بود که نصف آن تعداد را در دو نوبت چاپ کنید. بنابراین هر تعداد بروشوری که پیش بینی میکنید نیاز خواهید داشت به یکباره سفارش دهید (البته تعداد مورد نیاز خود را براساس مدتی که نیاز به تغییر محتویات داخل بروشور نیست، برآورد کنید.)

سوالات رایجی که اغلب درخصوص چاپ بروشور پرسیده می شود:

رایج ترین سایز بروشور 21 در 29.7 سانتیمتر است که اغلب به صورت یک بروشور سه لت تاخورده می باشد. سایز رایج دیگر 21 در 35 سانتیمتر بوده که به صورت 4 لت تا می خورد. همچنین سایز 28 در 42 سانتیمتر از وسط تا می شود که درنهایت به صورت دو برگ 21 در 28 سانتمیتر دیده می شود. سایز بزرگ 28 در 63 سانتیمتر نیز معمولا به صورت سه لت 21 در 28 سانتمیتر تا می خورد.

ما به شما کمک می کنیم تا بروشور خود را در هر سایز و هر شکلی که در نظر دارید، سفارش دهید. در حقیقت، ما ترجیح می دهیم تا بروشورهایی با سایزهای غیر معمول و جذاب تهیه کنیم؛ چراکه این امر به ما کمک میکند تا آن چه را که میتوان انجام داد بهتر درک کنیم.

روش های زیادی برای تا کردن بروشور وجود دارد که می توان به کمک آنها فرمتهای جذابی را برای ارائه ی اطلاعات خلق نمود. بجز بروشورهای دو یا سه لت که بسیار متداول هستند، بروشورهای  آکاردئونی، مدل های باز یا بسته ی دروازه ای، بروشورهای تاخورده و سپس سه لت شده، بروشورهای دارای تای موازی دوبل و نهایتا بروشور 4 لت نیز از سایر انواع رایج بروشور هستند. همچنین انواع مختلفی از تا یا طرح قالب خورده نیز وجود دارد، به شکلی که در آن قاب ها در ابعاد مختلفی بوده و ظاهری مبهم و در عین حال بسیار هنری وچشم نواز خواهند داشت.

مشتریان 70٪ بیشتر احتمال دارد چیزی را که به صورت چاپ شده دیده اند به یاد بیاورند؛ ضمن اینکه بروشورها یکی از مقرون به صرفه ترین راهها برای چاپ پیام و تبلیغات شما می باشند.

اصطلاح بروشور در واقع به طیف وسیعی از مدلهای چاپی اشاره دارد. بروشورها ابزار بازاریابی چاپ شده ای هستند که به منظور ایجاد دارای لت های تا شده می باشند. هر قاب، وجه جدیدی برای در برگرفتن پیامهای بازاریابی شما است. بروشورها همچنین با نام های زیر نیز خوانده می شوند:

 • تراکت ها
 • جزوات
 • رساله های چاپی
 • کاتالوگ

بروشورها می توانند تقریبا برروی هرنوع کاغذی به چاپ برسند: از کاغذهای نازک بدون روکشو یا روکش دار براق گرفته تا کاغذهای با روکش بسیار ضخیم که هنگام تاشدن، یک بروشور بسیار سفت و محکم ایجاد میکنند. کاغذهای استاندارد ما در ادامه لیست شده اند، اما توجه داشته باشید که تنوع زیادی در انتخاب کاغذ بروشور وجود دارد که شامل کاغذهای گلاسه ، تحریر ، کرافت و فانتزی نیز می باشد. کاغذهای خاص برای کاربردهای ویژه بهتر عمل می کند، بنابراین حتما با متخصصین ما برای انتخاب مناسب ترین کاغذ جهت پروژه ی بخصوص خود مشورت کنید.

روشهای زیادی برای چاپ و روکش کردن یک بروشور سفارشی وجود دارد که شامل برش قالبی، نقش برجسته، پوشش سلفون، پوشش ورنی ماشین (که انجام آن توسط مجموعه ی ما بدون صرف هزینه ی بیشتر امکان پذیر است)، مرکب های متالیک و پنتون، جوهرهای معطر، پوشش یووی و… می باشد.

قطعاً؛ یک بخش کوچک و یا حتی کل قاب (لت) این امکان را خواهد داشت که به راحتی کنده شود. این یک روش فوق العاده برای مواقعی است که کوپن های تخفیف، بلیط، و یا مشوق ها (هدایا)  دیگری را در بروشور خود قرار داده باشید تا مردم را به تعامل و بازدید از کسب و کارخود رهنمون کنید. درحالیکه قسمت مورد نظر قابلیت جداشدن دارد، بخش عمده ای از بروشور برای مراجعات آینده نگاه داشته خواهدشد. ما حتی می توانیم بخش هایی به شکل کارت ایجاد کنیم تا مشتریان این امکان را داشته باشند که آنرا از طریق نامه به شما بازگردانند. با این روش شما خواهید فهمید که بازاریابی تان تا چه میزان موثر بوده است.

بله؛ در صورت رعایت استانداردهای سازمان پست ایران در انتخاب ابعاد، ضخامت، محل نوشتن آدرس و زبانه این امکان وجود دارد. این یک روش کاملاً اقتصادی برای ارسال بروشورها است که به هیچ پاکت نامه ای نیاز نداشته و پیام یا تبلیغات شما در معرض دید قرار دارد. ما دارای متخصصین نامه نگاری اختصاصی هستیم که مستقیما با ادراه پست همکاری دارند تا برای شما این اطمینان حاصل شود که بهترین تجربه ی ممکن را ازطریق پست مستقیم خواهید داشت. برای دریافت اطلاعات دقیقتر درخصوص الزامات آن با همکاران ما تماس بگیرید.

ما دارای قالبهای طرحبندی شده برای بروشورهای با ابعاد استاندارد و تاخوردگی های رایج هستیم. درخصوص ابعاد و تاخوردگی های خارج از این استانداردها با ما مشورت کنید.

البته، ما طراحان با تجربه ای داریم که یک به یک با شما در این زمینه همکاری میکنند تا بهترین بروشور ممکن را برای کسب و کار خود تهیه کنید. نرخ ما نیز معقول است لطفا به صفحه تعرفه قیمت طراحی سری بزنید.