مخاطبین شما می خواهند بدانند: این بروشور چه نفعی برایشان دارد؟

  1. روی مخاطب تمرکز کنید- تمرکز محتوای بروشور باید بر روی سودی باید که این بروشور به مخاطب می رساند. باید در هنگام طراحی آن، از دید مخاطب بنگرید. به خاطر داشته باید که در واقع افراد کمی بروشور را کامل می خوانند. بیشتر افراد نگاهی اجمالی به آن می اندازند تا اطلاعاتی که برایشان مفید است را پیدا کنند. با دانستن این موضوع، می توانید طرحی ساده انتخاب کنید که مخاطب بتواند به راحتی اطلاعات مورد نظر را پیدا کند. به طور مثال، با استفاده از تصاویر و اشکال می توان اطلاعات زیادی را منتقل کرد. برای مقایسه یا خلاصه کردن اطلاعات فنی هم می توان از جدول و نمودار استفاده کرد. همچنین از عباراتی استفاده کنید که مخاطب می شناسد و ساده است.بخشی هم برای سوالات پرتکرار در نظر بگیرید. همچنین نظرات دیگر مخاطبین هم در محتوای خود قرار دهید زیرا بیشتر افراد این بخش را می خوانند. در نهایت باید بدانید که مخاطب به دنبال نفع خود از خواندن این بروشور است و باید آن را واضح مشخص کنید.
  2. متن، تصاویر و موارد دیگر را در جای مناسب قرار دهید- قرارگیری کلمات و طراحی هر جزئی از بروشور ، وسیله ای برای انتقال پیام مورد نظر شماست، بنابراین باید به دقت انجام شود. برای طراحی بروشور ، هر چه محتوا کمتر باشد بهتر است؛ بنابراین بروشور خود را مملو از اطلاعات نکنید که موارد مهم در بین شان گم شود. همچنین برای حفظ ظاهر یکسان و مرتب، بهتر است که از فونت های مختلف در یک جا استفاده نشود و از فونتی استفاده کنید که به راحتی قابل خواندن باشد. همچنین تمام کلمات را به صورت بزرگ و پررنگ ننویسید. بین اطالاعات از نقطه استفاده کرده و اطلاعات عددی را به صورت لیست قرار دهید تا اطلاعات زیادی که قرار می دهید زننده نباشد. اگر امکان دارد، به جای استفاده از چندین تصویر کوچک در جاهای مختلف، از یک یا دو تصویر بزرگ استفاده کنید. این نوع تصاویر ، وضوح بصری بیشتری دارند و مخاطب را جذب می کنند. همچنین ، تصاویری که افراد را در حال انجام فعالیتی نشان می دهند، جذاب تر از تصویر یک ساختمان یا شئ هستند. بعلاوه، بیشتر افراد توضیحی که برای عکس قرار می دهید را می خوانند، پس در نوشتن آن دقت کنید. همچنین ، رنگ ها و طراحی که انتخاب می کنید باید هماهنگی داشته باشند. تصاویر باید تمام رنگی باشند و بهتر است که برای  جلب توجه مخاطب این موضوع را رعایت کنید. محتوای بروشور باید توجه مخاطب را به خود معطوف کند
  3. جلد بروشور جذاب انتخاب کنید- جلد بروشور، حال و هوای کلی آن را مشخص می کند، بنابراین باید به خوبی طراحی شود. و با توجه به نوع توزیع آن، جلدش باید به گونه ای باشد که اولین تاثیر خوب را بگذارد. شاید بخواهید نام شرکت خود را روی جلد بروشور قرار دهید ؛ اما ممکن است به اندازه ذکر چیزی که برای مخاطب سودآور است و یا پرسیدن سوالی برای جلب توجه، تاثیر نداشته باشد. به خاطر داشته باشید که محتوا باید از نقطه نظر مخاطب نوشته شود. بنابراین تیتری مثل “آیا بیمه ارزان تر می خواهید؟” یا “8 راه برای کاهش مصرف انرژی در خانه” نسبت به ” شرکت بیمه اسپرینگفیلد” یا “عایق خانه” بهتر هستند. اگر شرکت تان ، لوگویی شناخته شده دارد، می توانید روی جلد قرار دهید ولی نباید از تیتر، جلوه ی بیشتری داشته باشد. بعلاوه، فقط استفاده از یک تصویر رنگی ، برای جلب توجه ایده آل است.
  4. یک جمله ی امری به کار ببرید- این جمله همان کاری است که شما انتظار دارید که مخاطب پس از خواندن بروشور انجام دهد. بهتر از ساده و قابل انجام باشد. اگر بروشور برای اطلاع رسانی است، می توانید این جمله را به این شکل بنویسید: “این بروشور را برای استفاده در آینده نزد خود نگه دارید” اگر می خواهید که مخاطب به شما زنگ بزند، می توانید بنویسید: امروز تماس بگیرید تا وقت مشاوره رایگان دریافت کنید. اگر می خواهید که از وبسایت تان  بازدید کنند، بنویسید: برای دریافت پیشنهادات ویژه ، از سایت ما بازدید کنید. اگر می خواهید  به شرکت شما مراجعه کنند، بنویسید: محصولات جدی هر هفته می رسند، بشتابید تا بهترین ها را انتخاب کنید.
  5. اطلاعات تماس درست در اختیار مخاطب بگذارید- برای اینکه جمله ی امری که می نویسید درست عمل کند، باید اطلاعات تماس کامل را در جای مناسب قرار دهید. بهترین مکان، دقیقا کنار جمله امری است. همچنین، بیشتر افراد برای دسترسی به این اطلاعات به جلد پشتی بروشور  نگاه می کنند.

هر چه تعداد راه های تماسی بیشتر باشد، مخاطب می تواند هر کدام را که بخواهد انتخاب کند- تلفن ثابت، ایمیل، وبسایت، آدرس و غیره. بهتر است ساعات کاری، نقشه ، کروکی یا هر چیز دیگری که به افراد در پیدا کردن راه کمک کند را به کار ببرید.

طراحی بروشور باید به گونه ای باید که شرکت شما را به بهترین شکل معرفی کند. بنابراین باید از کاغذ باکیفیت و بهترین نوع طراحی استفاده کرد. شاید مراکز زیادی برای این کار وجود داشته باشد و ندانید کدام را انتخاب کنید اما بهتر است هر کدام را انتخاب می کنید، از همان اول در جریان کار باشید.  این کار در زمان و هزینه  صرفه جویی می کند.

اگر سوال دیگری در رابطه با طراحی ، چاپ یا توزیع بروشور دارید، تماس بگیرید. ما میتوانیم پیشنهادات خوبی در اختیارتون بگذاریم.

 

 

Brochure