چاپ روتا با در دست داشتن تجهیزات و امکانات لازم آماده خدمت رسانی در زمینه چاپ کاتالوگ تبلیغاتی در ابعاد مختلف می باشد .

جهت چاپ و تولید کاتالوگ باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

نوع کاغذ و مقوا در چاپ انواع کاتالوگ :

کاغذ تحریر که از گرماژ 70 گرم تا 120 گرم میباشد – کاغذ گلاسه که از گرماژ 100 گرم تا مقوای 300 گرم می باشد و انواع کاغذ و مقوای های فانتزی.

بهترین کیفیت جهت چاپ کاتالوگ روی کاغذ گلاسه براق می باشد.

انواع خدمات پس از چاپ:

خدمات پس از چاپ شامل انواع

می باشد.

انواع صحافی در چاپ کاتالوگ:

 • صحافی چسب گرم
 • صحافی چسب گرم با دوخت ( جهت کاتالوگ با صفحات زیاد )
 • صحافی منگنه لوپ ( فانتزی )
 • صحافی منگنه ساده ( تخت )
 • صحافی فنر دوبل

ابعاد مختلف و عمومی چاپ کاتالوگ:

کاتالوگ ها بنا به سفارش و سلیقه مشتری می تواند طراحی و چاپ شود. اما بعضی ابعاد استاندارد بوده و می توان گفت بیشتر کاتالوگ ها در سایزهای زیر طراحی و چاپ می گردد.

ابعادسایز
A421*29.7
A4 بیاضی29.7*21
A521*14.8
A5 بیاضی14.8*21
B425*35
B4 بیاضی35*25
B517.5*25
B5 بیاضی25*17.5
خشتی بزرگ23*23
خشتی کوچک20*20

لازم به ذکر است که عنوان بیاضی همان کاتالوگ landscape یا خوابیده می باشد که در اصلاح صحافی با آن بیاضی گفته می شود.

جهت دریافت تعرفه قیمت با ما تماس حاصل فرمایید .

02133971721

02133976679

نمونه کارهای چاپ کاتالوگ

نکاتی درباره طراحی کاتالوگ:

مواردی که جهت طراحی و اماده سازی کاتالوگ جهت چاپ باید به آن توجه شود :

لازم به ذکر است که مطالب گفته شده زیر در تمامی نرم افزار های طراحی قابل اجرا می باشد.

 1. طراحی کاتالوگ باید حتما با مد رنگ CMYK طراحی شود.
  جهت تفاوت طراحی بین CMYK و RGB  اینجا را کلیک کنید.
 2. ابعاد طراحی کاتالوگ در جدول بالا آمده است که می توایند از آن استفاده نمایید.
 3. رزولیشن طراحی کاتالوگ حتما 300DPI به اینچ باشد.
  ( بعضی از طراحان به سانتیمتر طراحی میکنند که جزء سنگین کردن فایل خروجی مزیت دیگری در چاپ ندارد )
 4. در صورت امکان فونت های مشکی  خود رو را اورپرینت کنید.
 5. سعی شود از فونتهای ریز و نازک استفاده نکنید.
 6. در زمینه های مشکی و پر، جهت پر نشدن فونت ها سعی کنید دور نوشته های خود یک دور خط مشکی تک رنگ بگذارید تا فونت ها پس از چاپ با کیفیت بهتری دیده شود.
 7. فرمت خروجی طراحی خود را به صورت JPG یا TIF آماده کنید تا فونت ها و طراحی دچار مشکل نشود. اگر تعداد صفحات کاتالوگ زیاد می باشد از فرمت PDF هم می توایند به عنوان خروجی و تحویل فایل به لیتوگرافی استفاده نمایید.
  در صورت ارسال کار به فرمت JPG حتما کمپرس نرم افزار را به حالت بهترین کیفیت قرار دهید. اگر
 8. به دلیل اینکه کاتالوگ چاپ شده در مرحله صحافی جهت تمیزی و یک دست شدن کار از سه طرف برش می شود حتما نوشته و طرحهای مهم خود را از لب کار 1.5 سانت فاصله دهید.
 9. در کاتالوگ های که صحافی چسب گرم دارن در طراحی جلد کار ضخامت عطف کتاب به طور دقیق محاسبه شود.
 10. سعی کنید که در طراحی عطف کاتالوگ از رنگهای کنار روی جلد و پشت جلد استفاده شود تا در صحافی مشکلی بوجود نیاید.

انواع ترکیب کاغذ برای جلد و صفحات داخلی در چاپ کاتالوگ :

در نظر داشته باشید که در چاپ کاتالوگ تبلیغاتی به طور معمول ضخامت جلد از صفحات داخلی بیشتر می باشد. بدین صورت که برای جلد معمولا از ضخامت های

 • 200 گرم
 • 250 گرم
 • 300 گرم

استفاده می شود. و برای صفحات داخلی هم از گرماژ های پایین تر کاغذ گلاسه مثل

 • 120 گرم
 • 135 گرم
 • 150 گرم
 • 170 گرم

استفاده می شود. و برای کاغذ تحریر نیز به طور معمول از گرماژ 80 گرم برای صفحات داخلی کاتالوگ استفاده می شود. البته در بعضی مواقع در کاتالوگهای 8 صفحه یا 12 صفحه تمامی کاغذ های جلد و داخلی را با یک ضخامت انتخاب می کنند.

گزینه های صحافی برگه های کاتالوگ:

آیا برای ارائه ی یک تصویر به مشتریان و خوانندگان کاتالوگ به یک شیوه با دوام نیاز دارید؟ آیا درجستجوی تهیه گزارش، کاتالوگ یا دفترچه های راهنمای اختصاصی برند خود برای ارائه های بعدی کمپانی خود هستید؟ اگر چنین است، یکی از انواع صحافی که در ادامه معرفی می شود، می تواند گزینه ی مناسبی برای کاتالوگ شرکت شما باشد.

صحافی چیزی فراتر از چفت و بست برگه های کاتالوگ را در کنار هم نگه میدارد است. یک اتصال مناسب میتواند یک تصویر دلپذیر ایجاد کند ، باعث افزایش دوام کاتالوگ شود، و یا خواندن کاتالوگ را آسانتر کند. در مجتمع چاپ روتا ما گزینه های مختلفی را برای اتصال برگه های کاتالوگ به یکدیگر ارائه می دهیم.

اتصال منگنه ای:

صحافی منگنه

این نوع اتصال رایج ترین روش اتصال در تهیه ی کاتالوگ است. برگه های کاتالوگ برروی هم قرار گرفته و در وسط منگنه می شوند. سپس از وسط و در امتداد منگنه برروی هم تا میخورند.

 • اتصال منگنه ای برای کاتالوگ های 4 تا 64 صفحه ای مناسب است.
 • کاتالوگ ها یا دفترچه های راهنمای منگنه شده باید به گونه ای طراحی شوند که خزش در آن درنظر گرفته شود. از آنجاکه صفحات برروی هم انباشته شده و تا می خورد، صفحات بیرونی نسبت به صفحات داخلی کمی عقبتر قرار می گیرند. پس مطمئن شوید که در طراحی شما لبه های کار به درستی بریده می شود تا نهایتا کار، یکپارچه و هم تراز گردد.

صحافی منگنه لوپ:

منگنه لوپ

این نوع صحافی یک صحافی فانتزی و گران می باشد. با این مدل صحافی شما می توانید قابلیت بایگانی در زونکن را برای کاتالوگ خود درست کنید

 • صحافی منگنه لوپ برای کاتالوگ های 4 تا 64 صفحه ای مناسب است.
 • کاتالوگ ها یا دفترچه های راهنمای منگنه شده باید به گونه ای طراحی شوند که خزش در آن درنظر گرفته شود. از آنجاکه صفحات برروی هم انباشته شده و تا می خورد، صفحات بیرونی نسبت به صفحات داخلی کمی عقبتر قرار می گیرند. پس مطمئن شوید که در طراحی شما لبه های کار به درستی بریده می شود تا نهایتا کار، یکپارچه و هم تراز گردد.

صحافی چسب گرم:

صحافی چسب گرم

شبیه صحافی منگنه ای است که برای مجلات و کتابهای جلدکاغذی به کار می رود. با صحافی چسب گرم ، صفحات باچسب محکمی به خوبی به یکدیگر متصل شده و ظاهری حرفه ای، با شیرازه ای مستطیلی شکل بوجود می آورند. صحافی چسب گرم که همچنین با نام صحافی لبه شناخته می شود، برای کاتالوگ هایی که بیش از 40 صفحه دارند، مناسب ترین گزینه می باشد.

اتصال سیمی یا فنری:

این نوع اتصال با نوارهایی از فلز یا پلاستیک که از داخل سوراخهای که در لب کاغذ پیچ خورده اند، به گونه ی سنتی در دفترها و کتابچه های راهنمای مدارس استفاده می شد. ما فنرهای مشکی، سفید و یا رنگی را ارائه میدهیم تا به پروژهها ظاهری حرفه ای و سفارشی ببخشد. اتصال فنری برای پروژه هایی با ابعاد A6 تا A4 مناسب است.

صحافی فنر دوبل:

صحافی فنر

در این نوع صحافی صفحات هنگام باز شدن صاف می شوند و روشی بادوام و کاربرپسند برای صحافی دفترچه ها و کتابهای راهنمایی می باشد که بارها و بارها مورد استفاده قرار خواهند گرفت. سیم های C شکل درسوراخهایی در امتداد لبه ی صفحات پیچیده میشوند، و اتصالی جذاب برای استفاده مکرر ایجاد می کنند.
اتصال صحافی فنر دوبل شکل در رنگ های متنوعی موجود بوده و می تواند حتی تا 350 برگ را در خود حفظ کند.
صفحات اتصال فنردوبل شکل هنگام باز شدن کاملا صاف می شوند. این ویژگی آنها را برای نقشه هایی که در دو صفحه کنار هم قرار می گیرند و همچنین هرنوع پروژه ی دیگری که هم ترازی دقیق در آن اهمیت دارد، ایده آل میکند.

انتخاب و به کارگیری انواع صحافی در چاپ کاتالوگ:

در اینجا برخی از مسایلی که هنگام تصمیم گیری در خصوص انتخاب گزینه صحیح صحافی پروژه خود باید به آن توجه کنید آورده ایم:

تعداد صفحات کاتالوگ:

برخی از انواع صحافی مانند صحافی منگنه ای تنها برای کاتالوگ های با برگهای کم مناسب است؛ درحالیکه صحافی چسب گرم می تواند کاتالوگی را تولید کند که احساس کتاب را برای مشتری القا کند.

چگونگی استفاده از کاتالوگ:

کاتالوگ های خرده فروشی و کتابچه های راهنمای محصولات با استفاده از صحافی منگنه ای، صحافی چسب گرم و صحافی منگنه لوپ به درستی عمل می کنند. صحافی سیمی و فنر دوبل شکل می تواند گزینه هایی مناسب برای اسنادقابل ارائه، دفترچه های راهنما، تقویم ها، مجلات، دفترچه های آموزشی وکتابهای آشپزی باشد.

آیا کاتالوگ شما پست خواهدشد؟

کاتالوگ هایی با مگنه و منگنه لوپ برای بسته بندی کردن و روی هم انباشتن نسبت به کاتالوگ های سیمی و چسب گرم که دارای ضخامت زیاد تری هستن راحت ترند. بنابراین گزینه مناسبی برای موارد پستی به شمار می روند

نکته:

کاتالوگ ها می توانند چیدمانی از نوع مجلات داشته باشند که در آن محصولات شما درکنار مقالاتی راجع به چگونگی ساخت آنها، داستان کمپانی شما یا طریقه ای که کسب و کار شما به محیط پیرامون کمک می کند، نشان داده شود. صحافی منگنه و صحافی منگنه لوپ کاتالوگ ها حسی همانند مجلات می دهند؛ این بدان معنی است که این نوع کاتالوگ ها قابلیت جمع آوری و خواندن مکرر دارند. کاتالوگهای سالانه مانندکتابچه های مرجعی هستند که می توانند بارها و بارها به مشتریان مشورت دهند. برای ساختن کاتالوگ هایی با حداکثر صفحات صحافی چسب گرم را انتخاب کرده و از صحافی فنری و فنر دوبل  شکل جهت دوام و ارجاع آسان کاتالوگ استفاده کنید.

صحافی چیزی بسیار فراتر از نگه داشتن صفحات یک کاتالوگ درکنار هم است. صحافی قابلیت استفاده رابهبود بخشیده و لحن کاتالوگ را در سرتاسر آن تنظیم می کند. تنوع گسترده مجتمع چاپ روتا در گزینه های صحافی تضمین میکند که شما همواره بهترین نوع اتصال را برای تمامی کاتالوگ ها، کتابچه های راهنما و جزوات خود خواهید یافت.

ایجاد یک طرح بندی موفق برای کاتالوگ:

کاتالوگ ها بخش مهمی از ابتکارات بازاریابی بسیاری از شرکت ها و یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی هستند که می توانند راجع به محصولات و خدمات شرح دهند. به این فکر کنید: ما از طریق نامه، کاتالوگ را دریافت کرده و آنها را در جایی خارج از فروشگاه برمی داریم. آنها حتی ممکن است در سفارشات ارسالی ای که دریافت می کنیم نیز قرار داده شده باشند؛ درحالیکه به ما اجازه می دهند تا به جست و جوی اجناس پرداخته و خرید کنیم. در بسیاری از مواقع کاتالوگ ها را نزد خود نگه می داریم. آنها ممکن است برروی کانتر ما یافت شوند؛ در حالیکه گوشه ی صفحه ای از آن تا شده و در آن دور محصول مورد علاقه خود را خط کشیده و یا آن را علامت گذاری کرده ایم.
ولی ما همه ی کاتالوگ هایی را که دریافت می کنیم، برای مدت طولانی نزد خود نگاه نمی داریم. برخی از آنها ظاهری خیره کننده دارند؛ درحالیکه برخی دیگر تا قبل از انداخته شدن به سطل زباله حتی باز هم نمی شوند. تنها به این دلیل که شما هرچیزی را در آن قرار داده اید. اما طبعاً هیچ تضمینی وجود ندارد که هر مشتری بالقوه ای که کاتالوگ را دریافت می کند، وقت گرانبهای خود را برای خواندن آن صرف کند، به خصوص اگر خسته کننده بوده و یا فاقد راهنمایی های درست باشد.

ما در زیر شما را راهنمایی می کنیم تا یک کاتالوگ حرفه ای طراحی کنید.

آیتم های طراحی کاتالوگ:

طرح های چشمگیر، چیدمان هوشمندانه، تصاویر جذاب و سازمان دهی درست سنگ بنای طراحی یک کاتالوگ خوب است. این حقیقت را نیز اضافه کنید که صنایع گوناگون معمولا نیازمند بکارگیری روش های متفاوتی هستند: ظاهر کاتالوگ فروشگاه لوازم ورزشی بسیار متفاوت از کاتالوگ فروشگاه ساعتهای سفارشی خواهد بود. پس قبل از شروع کار، این موضوع را درنظر بگیرید.
بنابراین از کجا شروع می کنید؟ بیاید نگاهی به چند راه کلیدی برای شروع به کار در طراحی کاتالوگ با بهترین روش ها بیندازیم:

برای مخاطبان خود طراحی کنید:

عملکرد کاتالوگ با چگونگی فروش آن مرتبط است. طراحی کاتالوگ خود را متناسب با مشتری مورد نظر خود تنظیم کنید. اگر هدف شما مخاطبین جوان باشد، کاتالوگ شما بسیار متفاوت با هنگامیست که مخاطبین شما افرادی مسن تر هستند. اگر مخاطبان شما از گروه های مختلفی هستند، ممکن است در نظر داشته باشید طرح هایی چندگانه داشته باشید تا هریک را با سبک و تمایلات مخاطبان بخصوصی مطابقت دهید.

ابعاد و فرمت:

فضای کافی به محصولات خود اختصاص دهید. هنگام طراحی کاتالوگ، اطمینان حاصل کنید که حجم آن کافیاست و می تواند تمام محصولات شما را به نمایش گذاشته و توجه مشتریان را به مهمترین محصولات یا خدمات شما جلب کند. به تعداد صفحه مورد نیاز، قالب و نحوه به کار گرفتن احساس مشتریان در کاتالوگ خود فکر کنید. مثلا اگر شما در یک صنعت خوشایند مانند ساخت ساعت های سفارشی برای مشتریان یا زیورآلات فعالیت دارید، ممکن است بخواهید طرح کاتالوگ تان بسیار ساده و با حداقل آیتم ها در هر صفحه باشد تا کیفیت و منحصر به فرد بودن کار خود را در آن برجسته کنید.
به علاوه، در این حالت مخاطبان احتمالاً ازکاغذی با کیفیت بالاتر، توجه دقیقتر به کیفیت تصویر و وضوح رنگ بیشتر نیز بهره مند میشوند. شما ازمخاطبان خود درخواست خواهید کرد تا در صفحات، درنگ بیشتری کرده و جزئیات محصول و داستان کار شما را دریابند. یک مکان مناسب برای دریافت مشاوره تخصصی با ما تماس حاصل فرمایید. ما با نمونه های چاپ شده و کمک ها و راهنمایی های فنی به شما کمک می کنیم تا بهترین کاتالوگ چاپ شده را تهیه کنید.

از تصاویر با کیفیت استفاده کنید:

تصاویر محصولات و خدمات، محور کاتالوگ شما هستند. توجه داشته باشید که تصاویر مربوط به محصولات با ارزش بیشتر و خدمات گسترده تر نسبت به سایر عکس ها بزرگتر باشد. عکسهای عالی باعث میشود محصولات شما جذاب تر دیده شده و فروش شما افزایش یابد. اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر شما با نور مناسب گرفته شده و از وضوح کافی برای چاپ برخوردار هستند. ما برای همه عکس ها کیفیت 300 dpi و بیشتر را توصیه می کنیم. جهت عکاسی از محصولات خود می توانید با همکارن ما تماس حاصل فرموده و نمونه عکاسی های ما را در صفحه آتلیه عکاسی مشاهده نمایید.

کارتان هنوز تمام نشده است … نتایج حاصل از طراحی و چاپ کاتالوگ خود را تجزیه و تحلیل کنید
برای بررسی و ارزیابی نحوه عملکرد کاتالوگ خود وقت بگذارید. در پاسخ سوالات زیر برسی کنید:

 • کدام محصول فروش زیادی داشته است؟ این محصول در کدام بخش از کاتالوگ شما قرار گرفته بود؟
 • آیا محصولی وجود داشت که بی ارزش تلقی شده و به آن بی توجهی شود؟ در کجای کاتالوگ قرار داشت؟
 • آیا دید و ظاهر کلی کاتالوگ به شما کمک کرده یا مانع فروش شما شده است؟
 • بعد از انتشار کاتالوگ شما با چه سرعتی شاهد افزایش فروش محصولات خود بوده اید؟
 • همچنین، از مسئولان فروش خود در مورد چگونگی عملکرد کاتالوگ و یا بازخورد مشتریان سوال کنید.

همانطور که مشاهده میکنید، کاتالوگ فرآیندی است که به صرف زمان، تعهد، صبر و آزمایش نیاز دارد. وگرچه همه اینها ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما به محض اینکه سیستم خود را به درستی به راه بیاندازید، میتوانید بارها و بارها از آن استفاده کنید. استفاده از فرمول صحیح طراحی در چاپ کاتالوگ تبلیغاتی به رونق فروش کمک کرده و باعث می شود مشتریان را برای به دست آوردن موارد بیشتر بازگرداند.

مشخصات و قالبهای چاپ کاتالوگ و دفترچه راهنما

اطلاع ازتعداد صفحات کاتالوگ و فرم بندی آن:

برای شمارش صفحات کاتالوگ، به همان روشی که تعداد صفحات را در یک کتاب یا یک مجله می شمارید، به ترتیب شمارش کنید، اما جلد پشت و رو و همچنین دو صفحه برای اول و آخر کتاب درنظر بگیرید. جلد روی کتاب را به عنوان صفحه اول در نظر گرفته و باقی صفحات داخلی را نیز از عدد 2 شمارش کنید و به همین ترتیب ادامه دهید.
مطمئن شوید که مجموع تعداد صفحاتی که شمرده اید، مضربی از عدد 4 هستند. طبق تعریف، کاتالوگ یا دفترچه راهنما قطعه ای تاشده دارای یک یا چند برگ است که هر یک از آنها چهار صفحه یا فرم را تشکیل می دهد.
برای دیدن چگونگی این کار، اگر شما برگهای یک کاتالوگ منگنه شده را با کندن منگنه وسط آن از هم جدا کنید، خواهید دید که کاتالوگ از یک سری ورق – که به آنها فرم گسترده نیز گفته می شود تشکیل شده است که برروی هم قرار گرفته و با هم تاخورده اند. هریک از این برگه های دورو دارای چهار صفحه مجزا می باشد.

 • اگر کاتالوگی دارید که به عنوان مثال از چهار برگ پشت و رو تشکیل شده است،تعداد کل صفحه ها 16 صفحه خواهدبود.

صفحات کاتالوگ یا دفترچه راهنما برای چاپ توسط چاپ افست تنظیم میشود؛ به طوری که وقتی صفحات برش خورده و تا می شوند، صفحات برای خواندن صحیح به ترتیب درست قرار می کیرند.

این ورقها یا فرم های صاف برشخورده ممکن است با یکدیگر دسته شوند تا جای کاغذهای سایز بزرگتر – به خصوص کاتالوگ های نیم ساز- را در هنگام چاپ پر کنند.

دستورالعمل های مربوط به چیدمان صفحات کاتالوگ

ما ویدئوی ساخته ایم که نحوه چیدمان صفحات یک کاتالوگ در آن نشان داده شده است. بیشتر مردم درخصوص نحوه ی شمارش جلد کتاب به اشتباه می افتند. راه حل این است: تنها کافی است صفحات کاتالوگ خود را به صورت فایل های جداگانه بفرستید تا به شما یک کاتالوگ با ظاهری عالی تحویل دهیم

مشخصات چیدمان کاتالوگ

در حالی که ممکن است برخی از چاپخانه ها نیازمند این باشند که شما طرح خود را به صورت فرم بندی مرتب کرده و آماده کنید، ما کارتان را ساده کرده ایم. تنها کافی است تا طرح هنری خود را در صفحات جداگانه ای در نرم افزار طراحی خود به ابعاد صفحات تاخورده و یا به صورت دو صفحه ای و در ابعاد صفحات بازشده که در بالا آنها را شرح دادیم و با اسم فرم  نیز شناخته می شوند برای ما ارسال کنید. ارسال طرح به صورت دو صفحه ای باعث ایجاد طرحهای یکپارچپه تر می شود (منظور از دوصفحه، صفحاتی است که هنگام باز کردن کاتالوگ در کنار هم قرار می گیرند). ما در طی مراحل پیش از چاپ، آنرا گرفته و با شما کارمی کنیم تا این اطمینان حاصل شودکه فایلهای شما به ترتیب درست در جای خود قرار گرفته است.
محدوده ی قابل استفاده کاغذ و محل برش را در طراحی صفحات کاتالوگ خود رعایت کنید.

بررسی فایل جهت اطمینان خاطر

اگر مطمئن نیستید که فایل شما برای چاپ کاتالوگ تا چه حد آماده است، ما به صورت رایگان فایل شما را بازبینی و آن را برایتان چک کنیم. علاوه بر چک کردن چیدمان صفحات جهت چاپ کاتالوگ، فایلهای شما را در رابطه با 50 آیتم مختلف نیز بررسی می کنیم که هریک بر کیفیت کاتالوگ شما تاثیر می گذارند. برخی از این موضوعات عبارتند از محدوده ی قابل استفاده کاغذ و محل برش، کیفیت تصاویر، تغییر حالت رنگ ها ( از RGB به CMYK) و …

مواردی که در چاپ کاتالوگ باعث جلب توجه مخاطبان می شود:

کاتالوگ حرفه ای همراه با پاکت در پشت جلد :

اساس طراحی و چاپ کاتالوگ ، ایجاد علاقه به کمپانی در مشتریان و ارائه ی بهترین اطلاعات در مورد محصولات آن است. ما در طراحی بعضی از کاتالوگ ها در نیمه پایینی بخش داخلی جلد پشت کاتالوگ، از یک پاکت تا شده استفاده می کنیم که دارای شکافی برای قرار دادن کارت ویزیت و برگه های حاوی اطلاعات تکمیلی می باشد. این مکان همچنین محل فوق العاده ای برای درج اطلاعات به روز شده درخصوص محصولات جدیدی است که درآینده تولید خواهد شد؛ بدون اینکه نیاز به چاپ کاتالوگ جدیدی باشد. اطلاعات کلی تماس با شرکت در حاشیه پایینی صفحات نشان داده شده است؛ همانطور که در پشت جلد نیز درج شده است.

استفاده از تصاویر گیرا روی جلد کاتالوگ :

سعی کنید در روی جلد کاتالوگ خود از عکسهای درخشان و حرفه ای با رزولیشن بالا اسفاده کنید. از خدمات پس از چاپ حرفه ای ما مثل یووی موضعی ، طلاکوب ، نقره کوب ، برجسته سازی برروی جلد کاتالوگ خود استفاده کنید.

تصاویر با کیفیت محصول در داخل کاتالوگ :

در داخل کاتالوگ تصاویر درخشانی از محصولات برند خود و بسیاری از محصولات با کیفیتی که ارائه می دهید، قرار دهید. این تصاویر روشن و دارای جزئیات باشند و با فرآیند چاپ 4 رنگ بتوان آن را بخوبی چاپ کرد. تصاویر این چنینی مثالهایی خارقالعاده در خصوص این موضوع است که چاپ چهاررنگ تا چه میزان میتواند برای جذب بیننده پیش برود. آیا میتوانید به تصویری باور نکردنی فکر کنید که نمیتوان از آن چشم برداشت؟ آنرا برروی کاغذ بیاورید و مخاطب را به سمت خود جذب کنید!

ابعاد سفارشی در چاپ کاتالوگ :

کاتالوگ های جمع و جور 10 در 23 سانتیمتر برای در دست نگه داشتن و خواندن راحتند و در آن ابعاد توجه را فقط به یک یا دو محصول جلب میکنند.

محرکها در چاپ کاتالوگ :

شما به هرجای کاتالوگ که نگاه می کنید، باید اطلاعات تماس را پیدا کنید. باید اطلاعات تماس شرکت در حاشیه ی پایین هر صفحه نشان داده شود. علاوه براین، کارت های ویزیت نیز از شکاف واقع در بخش داخلی جلد پشتی بیرون زده اند. بیننده یا در مورد کیفیت محصولات شرکت اطلاعاتی دریافت می کند، و یا میفهمد که چگونه میتواند به بهترین شکل به آنها دسترسی پیدا کند. پس از خواندن این کاتالوگ مشتری خواهد گفت: ” این عالی به نظر می رسد، من برخی شان را می خواهم.”

نتیجه :

طیف شگفت انگیز فرآیند چاپ چهاررنگ افست را فراموش نکنید. هرچه را که شما رویایش را در ذهن داشته باشید، ما به واقعیت تبدیل می کنیم! و به یادداشته باشید، هرچیزی که گران قیمت و باارزش به نظر برسد، به این معنی نیست که واقعا هزینه زیادی برده است. برای مثال، هنگام مشاهده بعضی کاتالوگ ها، به نظر می رسد که بیشتر چیزها از جوهر متالیک و یا انواع خاصی از فرآیندهای تخصصی بوجود آمده است. اما در واقع، آنها با استفاده از ترکیب های رنگی منحصر به فرد، طراحی خاص توانسته اند یک کاتالوگ چاپی واقعا چشم نواز خلق کنند؛ بدون اینکه بدون اینکه هزینه گزافی صرف کنند.