مواردی که باید در چاپ لیبل محصول خود باید با آن آشنا باشید:

برچسب های روی کالا یا محصولات یکی از محصولات متنوع چاپ شده در سیستم چاپ افست هستند. چاپ لیبل می تواند تقریبا هر اندازه، شکل یا رنگی باشد و می تواند با استفاده از مواد مختلف، چسب و پوشش‌های مختلف چاپ شود.

گاهی اوقات به عنوان برچسب ها، لیبل ها یا کاغذ چسبدار به آنها گفته می شود. برچسب ها عمدتا برای ارتباط اطلاعات مهم استفاده می شوند. برچسب های چاپ شده جهت شناسایی، توزیع، ارائه راهنمایی محصول، هشدار دادن و یا نمایش پیام تبلیغاتی روی محصول تولید شده مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که شما سفارش چاپ برچسب اختصاصی دارید، چاپخانه باید تمامی اطلاعات مربوط به کالا و محصول شما را از شما دریافت و پس از طراحی و آماده کردن طرح بهترین نوع کاغذ و محصول که با سطح محصول تولیدی شما بهترین چسبندگی را دارد به شما معرفی کند.

چه نوع برچسبی استفاده شود؟

هنگامی که یک مشتری درخواست چاپ برچسب می دهد، اولین سوال ما این است که چه نوع برچسبی استفاده شود. بهترین برچسب برای محصول مورد نظر کدام است. کاغذی، صدفی، PVC و یا موارد دیگر.

کدام برچسب:

کاغذی ( اقتصادی ترین )
پلاستیک – وینیل، پلیستر، میلا، و غیره
فویل فلزی و یا خورده شونده

روش چسبندگی:

 • دائمی
 • قابل جابجایی / قابل انتقال
 • خورد شونده

پوشش های محافظتی:

 1. پوشش UV
 2. سلفون مات یا براق
 3. ورنی ماشین

خدمات امنیتی یا زیبایی محصول:

 1. خدمات طلاکوب و یا نقره کوب
 2. برجسته سازی با یووی
 3. یووی موضعی

و در نهایت با استفاده از خط تیغ و قالب می توان لیبل ها را به هر اندازه و هر ابعاد به صورت نیم تیغ آماده کرد و در خط تولید استفاده کرد.

https://telegram.me/Rotaprinting

انواع دستگاه ها برای چاپ لیبل:

 1. دستگاه افست
 2. دستگاه افست مجهز به سیستم یووی
 3. دستگاه چاپ پی وی سی
 4. دستگاه دیجیتال
 5. دستگاه رول

چاپ لیبل سفارشی با روتا پرینت :

چاپ لیبل تقریبا در هرجایی قابل استفاده اند: به عنوان اجناس تبلیغاتی مرسوم، استیکرهای قابل جمع آوری برای مشتریان، برای بازاریابی چریکی، برای برچسب زدن برروی اجناس و یا به عنوان عکس برچسب شیشه ای روی شیشه های فروشگاه ها و یا دیوارهای سطح شهر.
مجتمع چاپ روتا شما را به صورت آنلاین حتی پیش از اینکه استیکرهای خود را سفارش دهید پشتیبانی می کند. ما به شما الگوهایی از لیبل ها  را به صورت رایگان ارائه می دهیم تا از نتایج بهینه چاپ آنها اطمینان حاصل کنید. تیم خبره ی خدمات مشتریان ما آماده است تا به شما راهکارهایی مفید درخصوص طراحی لیبل و همچنین اطلاعاتی راجع به راه اندازی طرح بسته بندی ارائه کرده و یا پاسخگوی هرگونه سوال شما درخصوص روند سفارش لیبل های  چاپی سفارشی شما باشد.

کاربردهای استیکرهای سفارشی:

با چاپ لیبل  از طریق مجتمع چاپ روتا به کدام گروه های هدف می توانید دست یابید؟

استیکرهای سفارشی چه مزایای بازاریابی به شما ارائه می دهند؟

در اینجا به چهار مورد از موارد بسیاری که استیکرهای سفارشی از طریق آن می توانند تصویر سازمانی شما را بهبود ببخشند، اشاره می کنیم:

1 – چاپ استیکر برای بازاریابی برند:

لیبل چاپی یک رسانه تبلیغاتی با قدرت پایدار بوده و می توانند به مخاطبانی دسترسی یابند که دسترسی به آنها با فلایرها امکان پذیر نیست.
این امر آنها را برای شعارهای دراز مدت یا کمپینهای مارک گذاری ایده آل می کند. معمولا، در نمایشگاه ها و رویدادها بطور رایگان اهدا شده و پذیرش مثبتی از سوی مشتریان می یابند. اگر آنها با یک طرح خلاقانه، یک شعار برجسته و یک گرافیک هوشمندانه چاپ شوند، احتمال اینکه برروی گوشی های همراه، صفحه های مانیتور و یا بامپرها مورد استفاده قرار بگیرند، افزایش می یابد. استیکرهای مربوط به کمپین های اطلاع رسانی یا تبلیغاتی احزاب سیاسی، باشگاه های ورزشی، سازمان های غیر انتفاعی و مقامات کشوری، یک روش محبوب برای به هیجان اوردن هواداران یا آموزش عموم درخصوص موضوعات خاص می باشد.

2 – چاپ لیبل های قابل جمع آوری برای مشتریان:

می توانید وفاداری مشتریان خود را با لیبل های قابل جمع آوری مانند آنچه که به صورت رایگان در سوپرمارکت ها یا سایر کسب و کارها داده می شود، ارتقا دهید. نمایندگان فروش نیز می توانند دارای استیکرهای سفارشی باشند که برای دفترچه های جمع آوری استیکر چاپ می شود. ( مانند آنچه که برای باشگاه های فوتبال یا شخصیت های کارتونی و طنز محبوب چاپ می شود.) حتی استیکرهایی از کمپانی های مشهور مانند اپل و بی ام دبلیو برای تزیین دفترچه ها یا گوشی های موبایل دارای محبوبیت می باشند. کمپین های تبلیغاتی که در آنها شرکت کنندگان می توانند استکیرهای مخصوص به خودشان را بسازند، برای طرفداران بسیار جذاب است. استیکرهای گرد ما نیز به خصوص برای دکوراسیون بسیار محبوب هستند. از این استیکرها بعدا می توان برای اهداف بازاریابی استفاده کرد.

3 – برچسب های سفارشی:

لیبل ها معمولا کوچک و غیرمحسوس هستند، اما درعین حال بسیار مهم اند. چاپ لیبل می تواند باعث جذب سفارشات به خانه یا دفتر کار شما شود. از برچسب های سفارشی می توان برای آرم های CE ، انواع تمبرهای تأیید و صدور گواهینامه ، برای دستورالعملهای عملیاتی و شناسایی دستگاه و همچنین برچسب های آدرس سفارشی یا برچسب های ترابری استفاده کرد.
به خصوص هنگامیکه یک بسته بندی از پیش چاپ شده را استفاده می کنید و به یک تغییر سریع نیاز دارید، برچسب های چاپی یک گزینه حرفه ای برای استفاده به شکل دست نویس هستند. در چاپ روتا، برچسب های سفارشی شما برروی فیلم چسب دار 90 میکرومتری شفاف یا کاغذ پشت چسب دار سفید چاپ شده و به شما اجازه می دهد که برروی آنها بنویسید و یا مهر بزنید. کاغذ فیلم دارای ماندگاری فوق العاده ای بوده و در برابر اشعه UV مقاوم است. برای استفاده برروی درها و پنجره ها (مثلا برای تبلیغات روی اتومبیل ها یا درج ساعت باز و بسته شدن فروشگاه ها)، ما عموما استیکرهای شفاف بدون چاپ سفید را توصیه می کنیم. چراکه شفافیت آن موجب می شود که آن سوی آنها نیز قابل رویت بوده و محدوده دید کافی حفظ شود. اگر می خواهید که امکان نوشتن یا مهرزدن برروی برچسب ها را داشته باشید، ما به شما انتخاب کاغذ پشت چسب دار کاغذی را پیشنهاد می کنیم. چاپ برچسب ساده و راحت است.

4 – چاپ لیبل مخصوص روی شیشه برای فرمت های بزرگتر:

استیکرها یا عکس برگردانهای پنجره ای (مخصوص روی شیشه در و پنجره) یک راه حل عالی برای درج اطلاعات زمان باز و بسته شدن فروشگاه، درج نقشه های جهت یابی و نیز برای تبلیغ پیشنهادات تخفیف می باشد. ما انواع مختلفی از عکس برگردانهایی با ابعاد بین A3 تا A8 ، و به شکل مستطیل های با یا بدون گوشه های گرد، مربع های بزرگتر و یا دایره را ارائه می دهیم. شما همچنین می توانید برچسب ها و یا استیکرهای سفارشی خود را به عنوان استیکرهای وینیل چاپ کنید تا از آنها در برای نور و آب و هوا حفاظت کرده و طول عمر بیشتری به آنها ببخشید.
چاپ استیکرهای وینیل با حفاظت در برابر عناصر، قدرت پایداری بیشتری به شما می دهد.
برچسب های سفارشی وینیل را می توان با یا بدون سطح سفید کامل سفارش داد. آنها همچنین به صورت چاپ معکوس نیز آماده اند که به شما این امکان را می دهند که پیغام خود را در داخل پنجره ها بچسبانید. یکی از گزینه های دیگر نیز این است که یک چاپ سفید پشت نواحی رنگی به کار رود تا روشنایی و درخشش رنگی آنها حتی هنگامیکه برروی سطوح تیره استفاده می شوند- قابل توجه گردد. چاپ استیکرهای وینیل هم برروی کاغذهای گلاسه و هم با پوشش مات – ارائه می گردد.

ایده هایی برای استیکرها و چاپ لیبل سفارشی

ما برچسب ها و استیکرهای سفارشی شما را با فرآیند چاپ افست CMYK چاپ می کنیم که در آن تقریبا امکان چاپ هر رنگی وجود دارد. چاپ روتا مفتخر است که طیف وسیعی از استیکرهای سفارشی را از قبیل لیبل کاغذی ، لیبل صدفی ، لیبل شیشه ای ، لیبل اموال و انواع هولوگرام ارائه می دهد. آنها در تنوع گسترده ای از ابعاد و اشکال گوناگون از استیکرهای گرد و دایره ای شکل گرفته تا استیکرهای مربعی ( با یا بدون گوشه های گرد) قابل ارائه می باشند. پیش از اینکه درخصوص شکل و فرمت تصمیم بگیرید، باید به این فکر کنید که چه اطلاعاتی قرار است برروی لیبل قرار بگیرد. تعیین کنید که در استیکر شما توامان از متن و تصویر استفاده می شود یا تنها از متن، و یا فقط یک شکل گرافیکی به کار می رود. این ملاحظات عموما براساس هدف استیکر انجام می شود و یک پیش نویس می تواند در این تصمیم گیری ها به شما کمک کند. ما استفاده از نرم افزارهای گرافیکی حرفه ای از قبیل Adobe InDesign و یا Illustrator را برای طرح بندی استیکرهای چاپی سفارشیتان توصیه می کنیم. قالب های (تمپلیت ها) آماده ی رایگان ما به سادگی طرح های فوق العاده ای را برای استیکرهایتان ایجاد می کند؛ این قالبها (تمپلیت ها) در نرم افزارهای InDesign , Illustrator and PDF . قابل استفاده اند.

چاپ لیبل افست مقرون به صرفه – فرم ها و مواد

گزینه های وسیع ما در خصوص مدل ها و چاپ ها این امکان را برای شما ایجاد می کند تا لیبل های  را برای اهداف بسیاری بسته به طرح خود به کار بگیرید. چاپ لیبل کاغذی مقرون به صرفه به خصوص در فرم های مدور و بیضوی شکل بسیار چشمگیرند. اگر تبلیغات شما موقتی تر هستند، استیکرهای قابل کنده شدن ما پس از کندن استیکر هیچگونه آثاری از چسب برجای نمیگذارند. استیکرهای پنجره ای (پشت شیشه ای) که به صورت معکوس چاپ می شوند، به سطح شیشه ی داخلی می چسبند و مناسب تبلیغات پشت شیشه فروشگاه ها هستند. چاپ روتا استیکرهای مربع و مستطیل شکل (با یا بدون لبه های گرد) و مدور و بیضوی را در 9 فرمت با قطرهایی بین 40 تا 210 میلیمتر ارائه می دهد. اتفاقا، استیکرهای مدور ما به خصوص به عنوان دگمه ها (پیسکل ها)ی کمپینی دارای محبوبیت هستند، درحالیکه فرم های زاویه دار برای کلکسیون ها و چاپ برچسب مناسبتر هستند.
برای تبلیغات روی اتومبیل یا پشت شیشه های فروشگاه ما چاپ استیکرهای شفاف را توصیه می کنیم. آنها به نقاشی زمینه اجازه نمایش داده و یا امکان عبور نور را از بین استیکر ایجاد می کنند. برش های جداکننده اضافی (هر 60 میلیمتر) جداکردن استیکر را از کاغذ فیلم پشت آن راحت تر می کند. لیبل ها دارای چسب های فوق العاده و ماندگاری هستند تا سطوح برچسبدار صاف به نظر برسد، اما با این حال ممکن است پس از کندن استیکرها اثرات قابل اغماضی از چسب برروی سطوح باقی بماند