مواردی که باید در چاپ لیبل محصول خود باید با آن آشنا باشید:

برچسب های روی کالا یا محصولات یکی از محصولات متنوع چاپ شده در سیستم چاپ افست هستند. چاپ لیبل می تواند تقریبا هر اندازه، شکل یا رنگی باشد و می تواند با استفاده از مواد مختلف، چسب و پوشش‌های مختلف چاپ شود.

گاهی اوقات به عنوان برچسب ها، لیبل ها یا کاغذ چسبدار به آنها گفته می شود. برچسب ها عمدتا برای ارتباط اطلاعات مهم استفاده می شوند. برچسب های چاپ شده جهت شناسایی، توزیع، ارائه راهنمایی محصول، هشدار دادن و یا نمایش پیام تبلیغاتی روی محصول تولید شده مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که شما سفارش چاپ برچسب اختصاصی دارید، چاپخانه باید تمامی اطلاعات مربوط به کالا و محصول شما را از شما دریافت و پس از طراحی و آماده کردن طرح بهترین نوع کاغذ و محصول که با سطح محصول تولیدی شما بهترین چسبندگی را دارد به شما معرفی کند.

چه نوع برچسبی استفاده شود؟

هنگامی که یک مشتری درخواست چاپ برچسب می دهد، اولین سوال ما این است که چه نوع برچسبی استفاده شود. بهترین برچسب برای محصول مورد نظر کدام است. کاغذی، صدفی، PVC و یا موارد دیگر.

کدام برچسب:

کاغذی ( اقتصادی ترین )
پلاستیک – وینیل، پلیستر، میلا، و غیره
فویل فلزی و یا خورده شونده

روش چسبندگی:

 • دائمی
 • قابل جابجایی / قابل انتقال
 • خورد شونده

پوشش های محافظتی:

 1. پوشش UV
 2. سلفون مات یا براق
 3. ورنی ماشین

خدمات امنیتی یا زیبایی محصول:

 1. خدمات طلاکوب و یا نقره کوب
 2. برجسته سازی با یووی
 3. یووی موضعی

و در نهایت با استفاده از خط تیغ و قالب می توان لیبل ها را به هر اندازه و هر ابعاد به صورت نیم تیغ آماده کرد و در خط تولید استفاده کرد.

https://telegram.me/Rotaprinting

انواع دستگاه ها برای چاپ لیبل:

 1. دستگاه افست
 2. دستگاه افست مجهز به سیستم یووی
 3. دستگاه چاپ پی وی سی
 4. دستگاه دیجیتال
 5. دستگاه رول