رفتن به بالا
تلفن : 33971721-33976679- 36619770- 33975642- 021

چاپ جعبهچاپ جعبه، بسته بندی محصولات تولید شده چیست؟

تولید کننده محصولات مختلف باید بدانند که چاپ جعبه و یا بسته بندی خوب محصولات از خود محصول مهمتر است. و اولین چیزی که در فروشگاه و مغازه در رویت خریدار و مشتری قرار می گیرد بسته بندی و نوع چاپ آن می باشد. پس یک محصول با کیفیت با بسته بندی خوب و حرفه ای می تواند سطح فروش شما را در بازار پر رقابت امروز بالا ببرد.

به همین دلیل شرکتها و کارخانجات بزرگ دنیا در کشورهای پیشرفته بخش مستقلی جهت طراحی بسته بندی محصولات خود دارند تا بتوانند سهم بیشتری در بازار رقابت داشته باشند .

شروع به کار طراحی و چاپ جعبه:

طراحی جعبه

بعد از مشخص شدن ابعاد محصول و محتویات و لوازم جانبی که با محصول به مشتری ارائه می شود می توان ابعاد جعبه را محاسبه کرد که شامل طول، عرض و ارتفاع می باشد. بهترین نرم افزار جهت تهیه خط قالب جعبه نرم افزار اتوکد می باشد که از این نرم افزار پس از اماده کردن خط قالب خروجی برای نرم افزار دیگر می توان گرفت.

پس از آماده کردن ابعاد و خط قالب جعبه حالا نوبت به طراحی ظاهری جعبه می رسد که به یک طراح باتجربه نیاز دارد .پس از طراحی قبل از ارسال طراحی جهت چاپ اماده کردن یک ماکت نمونه می تواند ایرادات کار را به شما نشان دهد.

انواع چاپ جعبه

چاپ جعبه در مدلها، جنس ها و افکتهای پوششی مختلفی قابل تولید و چاپ می باشد که در ادامه به تفکیک به انواع آن می پردازیم .

جعبه ها در 3 مدل قابل تولید و چاپ هستن:

  1. جعبه مقوایی
  2. جعبه لمنیت کارتن
  3. جعبه هارد باکس یا جعبه سخت

انواع مقوا جهت چاپ جعبه

  • مقوای پشت طوسی
  • مقوای گلاسه
  • مقوای ایندربرد ( مقوای بهداشتی جهت صنایع غذایی ، آرایشی و بهداشتی )
  • مقوای فانتزی مثل کتان ، فابریانو ، کارتی
  • مقوای کرافت

چاپ جعبه ارزان:

ارزان‌ترین راه چاپ و تولید جعبه جهت محصولات تولیدی استفاده از مقوای پشت طوسی می باشد. مقوای پشت طوسی به واسطه اینکه از بازیافت مقوا و کاغذ های پوشال تولید می شود نسبت به سایر مقواهای موجود در بازار قیمت کمتری دارد. لازم به ذکر است که مقوای پشت طوسی به دلیل بازیافتی بودن بدرد صنایعی که مواد غذایی و بهداشتی در معرض مستقیم مقوا قرار می گیرد نمی خورد و باید از مقواهای دیگر استفاده کرد. 

چاپ جعبه بهداشتی :

برای چاپ جعبه های صنایع غذایی و خوراکی ، صنایع آرایشی و بهداشتی و دارویی باید از مقوای ایندربرد (بهداشتی ) و یا پشت سفید استفاده کرد. این نوع مقوا ها هم از لحاظ بهداشتی مورد تایید بهداشت جهانی و هم از لحاظ کیفیت چاپ از مقواهای دیگر بالاتر است.

نکته دیگری که در مورد مقوای ایندربرد باید گفت این است که این مقوا از لحاظ ضخامت و استقامت ( در اصطلاح زیر دست ) از سایر مقواها بالاتر است. برای چاپ مقوای ایندربرد بالای 300 گرم معمولا از دستگاهای رولند استفاده می شود.

برای چاپ جعبه بهداشتی می توان از پوشش سلفون در داخل جعبه نیز استفاده کرد. به این صورت که بعد از چاپ پشت مقوا سلفون براق کشیده می شود. این تکنیک معمولا در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که مواد غذایی مثل شیرینی ، حلوا ، کیک ، ساندویچ و سایر موادی که دارای پس دادن روغن است، دیگر در این حالت جعبه روغنی نشده و حالت خود را از دست نداده و سالم می ماند.

 

02133971721

02133976679

https://telegram.me/Rotaprinting

تماس جهت استعلام قیمت