تراکت چیست:

تراکت نوعی تبلیغات کاغذی است که جهت پخش فراوان و ارزان در بین مردم مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ تراکت تبلیغاتی یکی از ارزان ترین نوع تبلیغات چاپی می باشد. که هم به صورت رنگی، سیاه و سفید یک رو و دورو قابل چاپ می باشد.

کلمه تراکت یه کلمه فرانسوی می باشد و معنی انگلیسی آن فلایر می باشد. در بعضی از بخشها به جای کلمه تراکت از فلایر نیز استفاده می شود.

ابعاد چاپ تراکت:

تراکت معمولا در سایزهای کوچک چاپ می شوند تا به راحتی در دست و یا کیف قرار گیرد.

بیشتر تراکت ها در ابعاد

 • A5 ابعاد ( 14.8 * 21 )
 • B5 ابعاد ( 17.5 * 25 )
 • A6 ابعاد ( 10.5 * 14.8 )
 • B6 ابعاد ( 12.5 * 17.5 )

به صورت یک رو و دورو قابل چاپ می باشد.

البته لازم به ذکر است که تراکت ها در سایز ها و ابعاد خاص نیز قابل طراحی و چاپ بوده و همین طور می توان جهت زیبایی و خاص بودن کار از طراحی های که احتیاج به ساخت قالب داشته باشد استفاده کرد.

انواع کاغذ در چاپ تراکت:

معمولا جهت چاپ تراکت تبلیغاتی از دو مدل کاغذ تحریر و کاغذ گلاسه استفاده می شود. کاغذ تحریر در سه ضخامت 70 گرم ، 80 گرم ، و 100 گرم می باشد. کاغذ گلاسه در ضخامت های 100 گرم ، 115 گرم ، 120 گرم و 135 گرم می باشد. کاغذ گلاسه نسبت به کاغذ تحریر در چاپ کیفیت بالاتری دارد و چاپ شیک و شارپ تری نسبت به کاغذ تحریر می شود، اما قیمت بالاتری نسبت به کاغذ تحریر دارد. در چاپ تراکت با کاغذ تحریر عکسها کیفیت مناسبی نبست به کاغذ گلاسه نداشته و بهتر است از رنگهای پر ( تنپلات ) در کاغذ تحریر استفاده نگردد. در چاپ تراکت بصورت چاپ افست بهتر است تیراژ بالا سفارش داد تا هزینه برای کار به صرفه تر شود.

https://telegram.me/Rotaprinting

بازاریابی از طریق چاپ تراکت:

چاپ تراکت تبلیغاتی یکی از مقرون به صرفه ترین ابزارهای بازاریابی موجود هستند. چه یک رو باشد و چه دورو، چه تاخورده باشد و چه مسطح، تراکت هایی که با رنگ های شارپ بصورت تمام رنگ چاپ می شوند، بسیار مورد توجه قرار می گیرند. هیچ جایگزینی برای تاثیر کیفیت چاپ افست چهار رنگ وجود ندارد، و منظور از تأثیر همان چیزی است که توجه شما را جلب می کند. به همین دلیل ما افرادی را برای کار با شما اختصاص دادهایم که تضمین می کنند تراکت شما به زیبایی چاپ می شود.

روش چاپ تراکت و نحوه پخش آن:

چاپ تراکت تبلیغاتی می توانند یک ابزار کلیدی در سیاست های بازاریابی شما به شمار روند. آنها روشی عالی برای نمایش رویداد، محصول یا خدمات شما هستند؛ به خصوص هنگامی که در مکانهای پر تردد قرار داده شوند. متخصصین طراحی و چاپ ما طیف وسیعی از گزینه ها را برای چاپ تراکت ها فراهم می کنند که همگی آنها با هدف افزایش فروش شما طراحی شده است.
علاوه بر گزینه های استاندارد چاپ تراکت، ما گزینه های بسیاری برای خدمات پس از چاپ سفارشی داریم که شامل ابعاد سفارشی، کاغذهای سفارشی، مرکب های سفارشی، خدمات سلفون، برش قالبی، سوراخ دار کردن و خدمات طراحی و ارسال پستی تراکت می باشد.

تراکت ها می توانند در قسمت رو به صورت چهار رنگ به چاپ برسند و قسمت پشتی نیز می تواند خالی مانده و سفید باشد، سیاه و یا تمام رنگی شود. ما گزینه های بسیاری برای سفارشی کردن انواع تاخوردگی داریم؛ مانند تای دو لت، تای سه لت، تای آکاردئونی و تای دروازه ای. پوشش ورنی ماشین با کیفیت بالا نیز بدون هیچ هزینه اضافی به تراکت ها اضافه می شود. همچنین پوشش UV نیز برای محافظت و درخشندگی بیشتر تراکت ها در دسترس است که گزینه بسیار مناسبی برای جلب توجه و همچنین ماندگاری در اثر استفاده های مکرر می باشد.
با ما تماس گرفته و با یکی از متخصصین و افراد خبره ما راجع به ساخت یک تراکت تمام رنگی باکیفیت – که توجهات را به شما جلب کرده و به شما اجازه می دهد تا بر اداره کسب و کار خود تمرکز کنید – صحبت کنید.

گزینه های سفارشی چاپ تراکت :

در محیط تجاری فوق العاده رقابتی امروزه، ابزارهای بازاریابی کاملا منحصر به فرد شما را قادر می سازند تا از رقبایتان متمایز گردیده و علایق مشتریان فعلی و بالقوه را به خوبی ترسیم کنید.
مجتمع چاپ روتا پیشرو در سفارشات چاپ آنلاین برای ابزارهای بازاریابی امروزه می باشد. درحال حاضر بیش از نیمی از کارهای ما سفارشی و ویژه است.
مشاوران خبره ی ما در زمینه ی چاپ با توجه به طیف وسیع محصولات و گزینه ها راه حل درستی برای پروژه ی چاپ سفارشی شما خواهند یافت تا به سفارش شما ظاهری ببخشند که به اندازه کارتان بی نظیر باشد.
رنگهای پنتون، برش قالبی، پوشش سلفون مات و براق، پوشش UV براق و انواع تاخوردگی های سفارشی موجب می شود تا تراکت های شما برجسته و متمایز شوند. با چاپ تراکت های تبلیغاتی از مجتمع چاپ روتا، گزینه های پیش روی شما بی حد و مرز بوده و تنها براساس تخیل شما (و همچنین ما) محدود می شود.

انتخاب نوع کاغذ:

 1. کاغذ گلاسه – پوششی است براق و صیقلی، که برای تصاویر و عکس ها گزینه ای عالی می باشد.
 2. کاغذ مات – پوششی است که درخشندگی کمتری دارد، ظاهر واضح تر و کنتراست بیشتر ایجاد می کند.
 3. کاغذ تحریر – بدون کوچکترین درخشندگی، برای ایجاد خوانایی گزینه ای عالی و نوشتن برروی آن آسان است.
 4. کاغذ کرافت ( بازیافتی – احساس طبیعی تری داشته و از مواد 100٪ بازیافت شده ساخته شده است.

انتخاب وزن کاغذ:

 • مقرون به صرفه: کاغذ تحریر با گرماژ 70 و 80 گرم مشابه کاغذ مجلات
 • گلاسه: کاغذ گلاسه با گرماژ 135 گرم و 120 گرم  استفاده از این نوع کاغذ در کتابهای هنری یا کتابهای مخصوص کودکان رایج است. البته کاغذ گلاسه دارای گرماژهای مختلف می باشد که نسبت به نوع گرماژ هزینه کار بالاتر می رود.
 • کاغذ کرافت: این نوع کاغذ، کاغذ بازیافتی بوده و بیشتر جهت تراکت های خاص مثل رستورانها و مراکز هنری مورد استفاده قرار می گیرد.

خلق طرح های چشم نواز:

 1. همیشه متن یا عکس های جلب توجه کننده داشته باشید.
 2. برای کمک به دیده شدن بیشتر، سعی کنید از فونتهای مختلف استفاده نکنید.
 3. سعی کنید در طرح خود از کوپن یا برگه های تخفیف استفاده کنید.
 4. از قطع کوچک اسفاده کنید تا راحتتر در دست یا کیف جا شود.

فراتر از طراحی و چاپ تراکت پیش بروید:

 • مخاطبان خود را شناخته و حتما فلایرهای خود را در رویدادها و موقعیتهای مناسب تقدیم کنید.
 • خوانندگان را با تیترها و عناوین به دام اندازید. شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا توجه آنها را به متن جلب کنید.
 • یک راه واضح برای تماس پیش روی مشتریان بگذارید. و اطلاعات تماس و آدرس شبکه های اجتماعی خود را بزرگ و به صورت بولد بنویسید.