تراکت چیست:

یکی از روش های سریع و عمده ی تبلیغاتی استفاده از تبلیغات کاغذی است. چاپ تراکت (فلایر) را میتوان نوعی تبلیغات کاغذی دانست که در سطح بزرگی پخش میشوند و محصول شما را به مردم معرفی میکنند. تراکت ها میتوانند به صورت رنگی یا سیاه و سفید و در هر دو نوع یک رو و یا دو رو تهیه شوند.

ابعاد چاپ تراکت:

ابعاد تراکت ها اغلب به گونه ای است که به راحتی در دست و یا کیف دستی جای بگیرند.

بیشتر تراکت ها در ابعاد

 • A5 ابعاد ( 14.8 * 21 )
 • B5 ابعاد ( 17.5 * 25 )
 • A6 ابعاد ( 10.5 * 14.8 )
 • B6 ابعاد ( 12.5 * 17.5 )

با وجود ابعاد از پیش تعیین شده میتوان برای تراکت ها ابعاد جدیدی را تعریف کرد که نیاز به ساخت قالب جدید داشته باشد تا خاص بودن تبلیغ شما را به نمایش بگذارد.

انواع کاغذ در چاپ تراکت:

در چاپ تراکت ها معمول است که از دو نوع کاغذ گلاسه و یا تحریر استفاده شود. کاغذ گلاسه نسبت به کاغذ تحریر شیک تر و گران تر است. قیمت بیشتر این کاغذ به دلیل ظاهر زیباتر و کیفیت بالاتر چاپ آن است. کاغذ گلاسه دارای ضخامت های متنوع 100، 115، 120 و 135 گرم است در حالی که کاغذ تحریر دارای ضخامت های 70، 80 و 100 گرم است.

اگر در تراکت خود میخواهید از عکس و یا متنی که نیاز به جوهر بالا دارد استفاده کنید بهتر است تا آن را روی کاغذ گلاسه چاپ کنید تا نمای زیبایی داشته باشد. هم چنین اگر قصد دارید تا از چاپ افست استفاده کنید بهتر است تا تراکت ها را در تیراژ بالا سفارش دهید تا هزینه ی کمتری متحمل شوید.

https://telegram.me/Rotaprinting

بازاریابی از طریق چاپ تراکت:

یکی از موثرترین راه های بازاریابی و جذب مشتری چاپ تراکت تبلیغاتی است. چرا که تراکت ها را میتوان هر جایی در معرض دید عموم قرار داد و تعداد بالایی دارند، کوچک هستند و افراد میتوانند آن ها را همراه خود داشته باشند. اگر در چاپ تراکت ها از چاپ افست استفاده کنید و طراحی منحصر به فردی با عکسی خاص در نظر گرفته باشید تاثیر به سزایی در تبلیغات شما خواهد داشت. در این زمینه میتوانید با گروه حرفه ای ما در ارتباط باشید.

روش چاپ تراکت و نحوه پخش آن:

همانطور که پیشتر نیز اعلام کردیم چاپ تراکت ها به دلیل اینکه در تعداد بالا توزیع میشوند، کوچک و سبک هستند و در هر جایی میتوانند در دسترس افراد قرار بگیرند یکی از کلیدی ترین راه های بازاریابی محصول و یا خدمات مورد نظر شما محسوب میشوند. برای طراحی این ابزار کلیدی بازاریابی باید با یک گروه حرفه ای همکاری کرد تا بهترین ایده ها را در اختیار شما قرار دهند. گروه حرفه ای طراحی و چاپ تراکت ما میتوانند در این زمینه به شما کمک فراوانی کنند.

علاوه بر گزینه های استاندارد چاپ تراکت، ما گزینه های بسیاری برای خدمات پس از چاپ سفارشی داریم که شامل ابعاد سفارشی، کاغذهای سفارشی، مرکب های سفارشی، خدمات سلفون، برش قالبی، سوراخ دار کردن و خدمات طراحی و ارسال پستی تراکت است.

تراکت ها می توانند در قسمت رویی در چهار رنگ به چاپ برسند و قسمت پشتی نیز می تواند خالی و سفید، سیاه و یا تمام رنگی باشد. گزینه های بسیاری برای سفارشی کردن انواع تاخوردگی وجود دارد مانند تای دو لت، تای سه لت، تای آکاردئونی و تای دروازه ای.

پوشش ورنی با کیفیت بالا نیز بدون هزینه اضافی به تراکت ها اضافه می شود. همچنین پوشش UV نیز برای محافظت و درخشندگی بیشتر تراکت ها در دسترس است که گزینه بسیار مناسبی برای جلب توجه و همچنین ماندگاری محتوای تراکت در اثر استفاده ی مکرر است. میتوانید با ما در ارتباط باشید و با یکی از متخصصین ما در این حوزه، راجع به ساخت یک تراکت تمام رنگی باکیفیت – که توجهات را به شما جلب کرده و اجازه می دهد تا بر اداره کسب و کار خود تمرکز کنید – صحبت کنید.

گزینه های سفارشی چاپ تراکت :

در بازار رقابتی امروز، ابزارهای بازاریابی کاملا منحصر به فرد، شما را قادر می سازند تا از رقبایتان متمایز گردیده و نیازهای مشتریان فعلی و بالقوه خود را به خوبی برآورده کنید. مجتمع چاپ روتا در این زمینه فعال بوده و میتواند شما را برای پیشرفت در این مسیر یاری دهد. مشاوران خبره ی ما در زمینه ی چاپ، با توجه به طیف وسیع محصولات و گزینه ها، راه حل درستی برای پروژه ی چاپ سفارشی شما خواهند یافت تا به آن ظاهری بی نظیر ببخشند.

رنگ های پنتون، برش قالبی، پوشش سلفون مات و براق، پوشش UV براق و انواع تاخوردگی های سفارشی موجب تمایز تراکت های شما از سایر تراکت های تبلیغاتی میشوند. در این مجمتمع هر طرحی که داشته باشید قابل اجرا است.

انتخاب نوع کاغذ:

 1. کاغذ گلاسه : (پوششی، براق و صیقلی که برای تصاویر و عکس ها گزینه ای عالی به شمار میرود.)
 2. کاغذ مات : (پوششی است اما درخشندگی کمتری دارد، ظاهری واضح تر و کنتراست بیشتری ایجاد می کند.)
 3. کاغذ تحریر : (بدون درخشندگی اما برای خوانش بهتر، گزینه ای عالی محسوب میشود و نوشتن روی آن آسان است).
 4. کاغذ کرافت : ( بازیافتی و دارای احساسی طبیعی تر که از مواد 100٪ بازیافت شده ساخته شده است.)

انتخاب وزن کاغذ:

 • مقرون به صرفه: کاغذ تحریر با گرماژ 70 و 80 گرم مشابه کاغذ مجلات.
 • گلاسه: کاغذ گلاسه با گرماژ 135 گرم و 120 گرم. (استفاده از این نوع کاغذ در کتابهای هنری یا کتابهای مخصوص کودکان رایج است. البته کاغذ گلاسه دارای گرماژهای مختلف است که نسبت به نوع گرماژ هزینه کار متفاوت میشود.)
 • کاغذ کرافت: این نوع کاغذ، بازیافتی بوده و بیشتر جهت تراکت های خاص مثل رستورانها و مراکز هنری مورد استفاده قرار می گیرد.

خلق طرح های چشم نواز:

 1. همیشه متن یا عکس هایی داشته باشید که جلب توجه کند.
 2. برای کمک به بیشتر دیده شدن ، از فونتهای مختلف استفاده نکنید.
 3. در طرح خود از کوپن یا برگه های تخفیف استفاده کنید.
 4. از برش های کوچک استفاده کنید تا راحت تر در دست یا کیف جا شود.

فراتر از طراحی و چاپ تراکت پیش بروید:

 • مخاطبان خود را شناخته و حتما تراکت (فلایر)های خود را در رویدادها و موقعیتهای مناسب توزیع کنید.
 • خوانندگان را با تیترها و عناوین به دام بیاندازید. (شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا توجه آنها را به متن جلب کنید.)
 • راه تماس مشخصی برا مشتریان در نظر بگیرید. (اطلاعات تماس و آدرس شبکه های اجتماعی خود را بزرگ و به صورت بولد بنویسید.)