مراحل چاپ و تولید هولوگرام :

برای چاپ هولوگرام امنیتی از پرتو لیزر تک استفاده می شود . سپس پرتو به وسیله یک لنز مخصوص به دو پرتو تقسیم می شود. به این ترتیب، شما دو پرتو لیزری دقیقا مشابه دارید. یکی از این پرتوها، “پرتو مرجع” است و به طور مستقیم بر روی فیلم انداخته می شود. چاپ هولوگرام یک  فرایند پیچیده است این فرآیند کاملا متفاوت است با  چاپ چهار رنگ افست و چاپ سیلک . چاپ هولوگرافی بر روی کاغذ معمولی انجام نمی شود. به منظور تسهیل روند، کاغذ یا سایر سطوح چاپ باید با یک لایه فلز (معمولا آلومینیوم یا فولاد) یا پلاستیک بازتابنده پوشش داده شود. هولوگرام به فلزی یا پلاستیکی براق ختم می شود و تصویری پیچیده و بسیار دقیق پیکسللی را در پرتو لیزر ایجاد می کند. در صورت مشاهده زیر میکروسکوپ، سطح فلز یا پلاستیک به نظر می رسد فرورفتگی های وجود دارد. این ناهنجاریها با اثر پراکندگی نور منعکس و پراکندگی آن به طول موج های رنگی آن، اثر 3 بعدی را ایجاد می کنند. امواج منعکس شده با یکدیگر به گونه ای تعبیه می شوند که تصویر واقعی و منظم چشم انداز و اختلاف منظر را به صورت سه بعدی نشان می دهد.

نمونه ای از چاپ هولوگرافی را می توان در:

  • اسناد شناسایی
  • کارت های اعتباری
  • گواهینامه
  • پاسپورت

یا برروی محصولات که تقلبی بودن آنها مهم هست یافت کرد.

هولوگرام در این اسناد استفاده می شود زیرا تصویر را نمی توان با یک اسکنر یا فتوکپی تکثیر کرد، و جعل هویت چنین تصویری بسیار دشوار و گران است.

جهت سفارش هولوگرام امنیتی می توانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید

https://telegram.me/Rotaprinting

در صورت طراحی هولوگرام توسط خود شرکت یا مشتری

جهت چاپ با کیفیت بالا و مطلوب به نکات زیر توجه فرمایید :

1 – جهت چاپ هولوگرام اطلاعات و نوشته ها ترجیحا در نرم افزار کرل  و یا یکی از نرم افزار های خطی ( وکتور ) طراحی شود تا کیفیت چاپ بهتری داشته باشیم.

2- پس از طراحی و اتمام کار فونتها حتما به صورت Weld شود تا در مرحله خروجی فونتها به هم نریزد ( جهت weld کردن فونتها می توانید از کلید ترکیبی Ctrl + Q و یا از منوی object/shaping/Weld استفاده نمایید . جهت فونتهای فارسی ما استفاده از منوی shaping رو پیشنهاد می کنیم.

جهت نمایش و راهنمایی روی لینک زیر کلیک کنید.

http://rotaprinting.com/wp-content/uploads/Untitled-1-copy.jpg

3 – فرمت طراحی حتما به صورت CMYK باشد.

4 – سایز فونت ها ریز نباشد ، در صورت ریز بودن فونتها احتمال پر کردن فونتها و ناخوانا شدن متن ها و لوگو وجود دارد .

( حداقل سایز فونت جهت طراحی  7 می باشد )

5 – طراحی انجام شده از لبه کادر و فضای نیم تیغ سه میل باشد .

( در صورت رعایت نکردن امکان خطا و برش نوشته ها و لوگو در مرحله پس از چاپ می باشد )

6 – جهت هولوگرام طراحی به صورت گرد ، مربع و یا مستطیل دورگرد می تواند باشد .

انواع هولوگرام:

  • هولوگرام 3D (سه بعدی)
  • هولوگرام وید اورجینال ( باطل شونده )
  • هولوگرام خورد شونده
  • هولوگرام غیر باطل شونده
  • هولوگرام نیکرونی
  • هولوگرام طیفی

لازم به ذکر است که هولوگرام 3D ( سه بعدی ) به دلیل مشکلات و مراحل تولید در تیراژ بالای 10000 برگ قابل چاپ و تولید بوده. ولی الابقی مدل هولوگرام ها از تیراژ 1000 برگ نیز قابل سفارش گذاری می باشد.